مدیر کل دامپزشکی گلستان گفت:۵۶ گروه دامپزشکی استان در روز عید قربان بر ذبح دام‌ها نظارت می‌کنند.


ذبح دام های عید قربان نظارت می شوند

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، محرابی مدیرکل دامپزشکی استان گلستان گفت:  ۵۶ گروه  ثابت و سیار اداره دامپزشکی گلستان در روز عید سعید قربان بر خرید و ذبح دام‌ها نظارت می‌کنند.

او افزود: از روز قبل از عید قربان دامپزشکان و کارشناسان این اداره کل در محل‌های عرضه و خرید دام زنده در مناطق مختلف استان حضور یافته و نظارت لازم را داشته و مردم را راهنمائی می‌کنند.

این مقام مسئول گفت:در روز عید قربان هم  از ساعت ۷ صبح تا ۱۳، ۷۴ نفر شامل دکتر دامپزشک، کارشناس، کاردان و همچنین ۱۴ روحانی ناظر در قالب گروه های ثابت و سیار کار نظارت بر خرید و ذبح دام‌ها را انجام می‌دهند.

او افزود: در ایام عید قربان خدمات رسانی به مردم رایگان است و مردم می‌توانند در صورت مشاهده مشکل از طریق شماره تلفن ۱۵۱۲ با دامپزشکی استان در ارتباط باشند.

مدیرکل دامپزشکی استان گلستان گفت: شهروندان در این روز دام‌های قربانی خود را از مراکز و میادین عرضه دام خریداری و به منظور کنترل بیماری‌های مشترک انسان و دام در کشتارگاه‌ها ذبح کنند.

او گفت:توجه داشته باشند با توجه به شیوع بیماری کرونا ضمن خودداری از تجمع در محل‌های خرید دام حتما الزامات بهداشتی را از قبیل  ماسک زدن هنگام خرید دام رعایت کنند.

محرابی همچنین توصیه کرد:مردم ضمن خرید و تهیه دام از مراکز و میادین تحت نظارت دامپزشکی، برای کنترل بیماری تب کریمه کنگو، گوشت دام قربانی را قبل از مصرف، ۲۴ ساعت در یخچال نگهداری کنند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار