فرمانده سپاه شهرستان گنبدکاووس گفت: هشت سال دفاع مقدس سبب شد تا گردم و کشورمان با استفاده از تجارب به دست آمده بتوانند در برابر هجمه‌های داخلی و خارجی مقاومت کنند.

تجارب دفاع مقدس باعث مقاومت مردم در برابر هجمه‌های داخلی و خارجی شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از فارس از گنبدکاووس، سرهنگ رمضانعلی قاسم‌پور صبح امروز در جلسه گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: در جنگ‌تحمیلی ما جنگ‌طلب و شروع‌کننده نبودیم اما اجازه ندادیم دشمن تحمیل‌کننده بر ما چیره شود.

وی تصریح کرد: صدام و یا دشمنان به سبب تصرف خاک میهنمان وارد جنگ‌نشدند بلکه آنها می‌دانستند که اسلام توسط ایران اسلامی در منطقه و جهان فراگیر می‌شود و به همین سبب درصدد براندازی نظام‌جمهوری اسلامی بودند.

فرمانده سپاه شهرستان گنبدکاووس خاطرنشان کرد: مردم ایران اسلامی از هر قشر و قومیتی در پاسداری از کشور در این جنگ‌ شرکت کرده و ما افتخار می‌کنیم که شهدای ما از همه اقوام و مذاهب هستند.

وی با اشاره به اینکه همه ما در قبال خون شهدا مسوول هستیم، بیان کرد: همه ما حتی خانواده‌های شهدا نیز در قبال خون شهدا مسوول بوده و باید در تداوم راه شهدا قدم برداریم.

قاسم‌پور گفت: اگر هشت سال دفاع مقدس و تجارب به دست آمده از این جنگ نبود مردم و کشورمان نمی‌توانستند در برابر هجمه‌ها و حوادث داخلی و خارجی مقاومت کرده و امروز در منطقه اقتدار داشته باشیم.

وی ادامه داد: همدلی، اتحاد و همبستگی بین مردم و مسوولان در زمان جنگ باید در شرایط کنونی در کشور نهادینه شود.

فرمانده سپاه شهرستان گنبدکاووس ابراز کرد: حفظ نشر و آثار انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، ولایتمداری، مقاومت، خودباوری دینی، انقلابی‌گری و بسیاری از مولفه‌های دیگر باید به عنوان شاخص‌های مهم در گام دوم انقلاب اسلامی مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به هفته دفاع مقدس گفت: در این هفته دیدار با خانواده‌هایی که چند شهید تقدیم انقلاب کردند، تجلیل از خانواده‌های شاخص شهدا، دیدار با جانبازان، رزمندگان و افرادی که نقش مهمی در هشت سال دفاع مقدس داشتند و عطرافشانی گلزار شهدا از جمله برنامه‌های این‌هفته است.

* دفاع مقدس جایگاه اولی برای مردم ایران دارد
فرماندار شهرستان گنبدکاووس در این جلسه اظهار کرد: دفاع مقدس ارزش و جایگاه اولی برای مردم ایران دارد و مدیران به پاس احترام به خون‌ شهدا و رشادت‌های رزمندگان باید شخصا در مراسمات این هفته شرکت کنند.

عبدالقدیر کریمی گفت: بیش از ۴۰ برنامه شاخص در سطح شهرستان در این هفته با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

وی درباره وضعیت شهرستان به لحاظ بیماری بیان کرد: خوشبختانه با حمایت و همراهی مردم و تلاش شبانه‌روزی کادر درمان تعداد بیماران بستری شده در بیمارستان‌ها به کمتر از ۲۰۰ نفر رسیده و امید داریم طی چند روز آینده وضعیت شهرستان از نارنجی به زرد تغییر کند.

* نصب تندیس سردار سلیمانی در بلوار شهر گنبدکاووس
شهردار گنبدکاووس در این جلسه اظهار کرد: به مناسبت هفته دفاع مقدس تندیس سردار شهید سلیمانی با اعتبار ۴۵۰ میلیون تومان در بلوار شهر گنبدکاووس که به نام همین‌ شهید نامگذاری شده نصب می‌شود.

علی‌اصغر موسوی بیان کرد: در این هفته تمامی تمثال‌های  شهدا  که بر اثر گذشت زمان کارآیی خود را از دست دادند  تعویض و نو شده و در بلوارها نصب خواهد شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار