دستگاه‌های دولتی براساس مأموریتی که دارند باید شفاف سازی را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده و دارایی‌های مردم را به درستی مدیریت کنند.

شفاف سازی گام اول اعتماد سازی در بازار سرمایه

به گزارش گلستان ۲۴؛ نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه موضوع شفاف‌سازی دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی از بحث‌های مهم نمایندگان مجلس شورای اسلامی است، به خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: یکی از مهمترین مسایلی که می‌تواند مسیر تصمیم گیری را برای این نظام و یا مردم هموار کند، شفاف‌سازی عملکردها است.

رمضانعلی سنگدوینی افزود: سرمایه‌گذارانی که خواهان ورود به بازار سرمایه هستند باید بدانند که سازمان بورس چگونه و به کدام سمت و سو ( مسائل مالی، تولیدی و توسعه ای) حرکت می‌کند.

وی اعلام کرد: با توجه به انتشار صورت‌های مالی سازمان بورس و اوراق بهادار که بسیار مثبت ارزیابی می‌شود، دیگر سازمان‌ها و نهادهای مالی هم برای شفاف سازی صورت‌های مالی خود تشویق شدند.

سنگدوینی تاکید کرد: با توجه به حضور ۵۰ میلیون نفری سرمایه گذاران در بازار سرمایه، شفاف‌سازی یک ضرورت است تا مردم نسبت به بازار سرمایه بی اعتماد نشوند زیرا در سال گذشته بسیاری از سرمایه گذاران بدون اطلاعات و آگاهی کامل،سرمایه‌های خود را وارد بازار کرده و دچار ضرر و زیان شدند.

وی گفت: دستگاه‌های دولتی براساس ماموریتی که دارند باید شفاف سازی را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده و دارایی‌های مردم را به درستی مدیریت کنند.

نماینده مردم گرگان و آق قلا اظهار کرد: به نظر می رسد اقدام سازمان بورس برای انتشار صورت های مالی قابل تقدیر است زیرا امیدواری مردم و اعتماد از دست رفته آنان را به بازار سرمایه برگرداند.

وی با بیان اینکه شفاف سازی اعتماد بین مردم و دستگاه‌های دولتی را به همراه خواهد داشت،خاطر نشان کرد: مجلس شورای اسلامی نظارت کننده و ناظر بر قوانین است بنابراین به نظر می‌رسد وزارت خانه‌های متولی باید وارد این موضوع مهم شده و اعتمادسازی را در همه ارکان اقتصاد رقم بزنند و مجلس نیز براساس قوانین نظارت و تشویق‌های خود را برای متولیان امر خواهد داشت.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار