احمدی گفت: با استفاده از شبکه ناظر بسیجی نسبت به نظارت بر اماکن تجمعی و نانوایی ها اقدام شد.

بهره گیری از شبکه ناظران بسیج برای کنترل فاصله گذاری اجتماعی

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از گلستان ما، یعقوب احمدی ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران در خصوص آخرین اقدامات انجام شده از سوی سپاه و بسیجیان این شهرستان در قالب طرح شهید سلیمانی برای مهار ویروس کرونا اظهار کرد: در راستای ابلاغ فرمان مقام معظم رهبری و سلسله مراتبط فرماندهی مبنی بر تشدید طرح شهید سلیمانی ابتدا در شهرستان قرارگاه دفاع زیستی با حضور فرماندار و دستگاه اجرایی شکل گرفت.

فرمانده سپاه گمیشان  ادامه داد: به دنبال راه اندازی قرارگاه دفاع زیستی در شهرستان با محوریت فرمانده پایگاه، امامان جماعت مساجد، شورا و دهیاران، مدیران مدارس و کلانتری محل این قرارگاه به صورت محله محور تشکیل شد.

احمدی تاکید کرد:سپاه و بسیج در قالب طرح شهید سلیمانی به دنبال کمک به کادر درمان و خدمات به مردم برای کاهش آلام و آسیب های کرونایی بود و در این راستا پنج کارگروه در قالب طرح شهید سلیمانی راه اندازی کرد.

وی افزود: در اپیدمی کرونا با فضاسازی و تبلیغات محیطی تلاش کردیم که آگاهی مردم را نسبت به کرونا و مخاطرات آن بالا ببریم و با بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی و استفاده از بلندگوهای ثابت و سیار نکات لازم برای رعایت پروتکل های بهداشتی و دوری از دورهمی ها و حضور مردم در مراکز واکسیناسیون گوشزد شد.

این مقام مسئول بیان کرد: با توجه به پیک پنجم کرونا و از آنجایی که در این شهرستان بیمارستانی وجود ندارد مرکز جامع سلامت را برای درمان بیماران کرونایی به صورت سرپایی تجهیز کردیم و به دلیل کاهش شیب شیوع کرونا از این مرکز استفاده نشد.

احمدی متذکر شد: با استفاده از شبکه ناظران بسیجی در محلات و مکان های که امکان تجمع مردم وجود داشت و همچنین نانوایی ها نظارت انجام شد ودر انتظامات مراکز تجمعی واکسن نیز از ظرفیت بسیجیان استفاده کردیم.

وی افزود: همچنین در قالب طرح شهید سلیمانی رزمایش کمک های مومنانه و تهیه بسته معیشتی،غذای گرم،  ماسک و راه اندازی ایستگاه امر به معروف  در دستور کار قرار گرفت و همچنان نیز ادامه دارد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار