معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان با تاکید بر ضرورت همدلی و وحدت میان اعضای شوراهای اسلامی و شهرداران استان، از آنان خواست برای رسیدن به توسعه متوازن، علاوه بر درآمدهای مختلف مانند کمیسیون ماده ۱۰۰ و کمک‌های دولتی، تامین درآمد پایدار را سرلوحه فعالیت خود قرار دهند.

حذف نگاه درآمدی به کمیسیون ماده ۱۰۰/شهرداری‌های گلستان به فکر درآمد پایدار باشند

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از برنا از گنبد کاووس؛ عفت همدم در مراسم تکریم و معارفه شهردار گنبدکاووس اظهار کرد: شهرداری گنبدکاووس با راه اندازی کارگاه سنگ‌شکن و جایگاه سوخت طبیعی، درآمد پایداری ایجاد کرده اما همچنان نیاز است با استفاده از ظرفیت‌ها موجود این درآمدها را افزایش دهد.

معاون استاندار گلستان ادامه داد: شورای اسلامی دوره پنجم شهر گنبدکاووس در سایه وحدت و همدلی یکی از کم حاشیه‌ترین شوراها در گلستان بود که امیدواریم با همراهی دستگاه‌های اجرایی، علما و بزرگان این روند همچنان در دوره ششم ادامه داشته باشد.

همدم افزود: گنبدکاووس ظرفیت‌های فراوان تاریخی، فرهنگی، گردشگری، ورزشی و اجتماعی دارد که مدیران شهری باید از این ظرفیت‌ برای توسعه و آبادانی این شهر استفاده کنند.

وی با اشاره به وجود ۱۳۰ هزار هکتار کانون غبارخیز در گلستان که بخشی از آن در گنبدکاووس است، گفت: دستگاه‌های اجرایی باید برای مبارزه با گرد و غبار اقدامات لازم را انجام دهند و شهرداری‌ها نیز با ایجاد فضای سبز در کاهش آلودگی‌ها تاثیرگذار باشند.

معاون استاندار گلستان با تاکید بر پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز با اقداماتی مانند فعال کردن پلیس ساختمان، افزود: افزایش نظارت‌ بر ساخت‌ و سازهای غیرمجاز از شکل گیری بافت‌های ناکارآمد و حاشیه‌ای جلوگیری می‌کند.

همدم، حذف نگاه درآمدی به کمیسیون ماده ۱۰۰، توجه ویژه به معماری ایرانی اسلامی و کمک به مدیریت بحران آب را از موارد مهم در توسعه شهری دانست و از شهرداری گنبدکاووس خواست برای آبیاری فضای سبز از پساب‌های تصفیه خانه فاضلاب این شهر استفاده کند.

در این مراسم از اعضای شورای شهر و شهردار دوره قبل تجلیل و سید علی اصغر موسوی شهردار جدید گنبد کاووس معارفه شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار