معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: روزانه حدود ۱۲۰ تن تخم مرغ در گلستان تولید شده و سرانه مصرف روزانه هم ۶۰ تن است.

سرانه مصرف روزانه تخم مرغ در گلستان ۶۰ تن است

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از مهر، علی اصغر اصغری صبح سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: در دو ماه گذشته چهار میلیارد تومان برای واحدهای تولید کننده تخم مرغ پرونده بازرسی و تخلف تشکیل شده است.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان افزود: یکی از مواردی که می تواند به کنترل قیمت ها کمک کند توزیع مواد احتکار شده در سطح بازار با قیمت تولیدی است که می تواند در کنترل قیمت تاثیر بسزایی داشته باشد.

وی با بیان اینکه طبق اعلام سازمان جهاد روزانه حدود ۱۲۰ تن تخم مرغ در استان تولید می شود، ابراز کرد: مصرف استان ما حدود ۶۰ تن در روز است که با این اوصاف می توانیم روزانه ۶۰ تن هم به استان های دیگر ارسال کنیم.

اصغری متذکر شد: شبکه سازی توزیع با سازمان صمت است اما نسبت به روند تولید بارها اعتراض خود را اعلام کرده ایم اما هیچکس برخورد لازم را با متخلفان نداشته است.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان تصریح کرد: با پرونده ایجاد کردن نمی توانیم برای مردم تخم مرغ تهیه کنیم و این مسأله نیازمند یک برنامه ریزی صحیح و جامع است تا بتواند اثرگذاری لازم را داشته باشد.

وی با بیان اینکه اگر تخم مرغ های تولید شده را به شبکه های توزیع کننده تحویل دهند، مشکل بازار را حل می کنیم، گفت: باید پرسید که چرا واحدهای متخلف همچنان نهاده به راحتی دریافت می کنند و به شبکه توزیع کمکی نمی کنند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار