نائب رییس کمیسیون فرهنگی گفت: انتظاری که از صداوسیما وجود دارد، هم در اندیشه حضرت امام خمینی (ره) و هم کلام مقام معظم رهبری به عنوان یک دانشگاه فراگیر است، دانشگاهی که محدودیت مخاطب ندارد و مخاطبان فراوانی می‌توانند از این دانشگاه بهره ببرند.

صداوسیما؛ دانشگاهی که نباید محدودیت مخاطب داشته باشد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از ایرنا، در روزهای اخیر رهبر معظم انقلاب در حکمی رئیس جدید سازمان صدا و سیما را معرفی کردند. ایشان در این حکم بر مواردی همچون «ارتقاء سطح آگاهی و معرفت عمومی»، «هدایت فرهنگی»، «تقویت روحیه و احساس هویت ملی و انقلابی»، «پراکندن امید و نشاط» و «ترویج سبک زندگی اسلامی - ایرانی» به‌عنوان اولویت‌های کاری رسانه ملی در دوره جدید تاکید کردند.

غلامرضا منتظری در گفت وگو با ایرنا در این رابطه اظهار داشت: لازم است که رییس جدید صدا و سیما با بهره‌مندی از خرد جمعی متناسب با هر کدام از محورهایی که رهبر معظم انقلاب فرمودند، راهکارهای لازم را اتحاذ کند.

وی افزود: شایسته است با نخبگان مرتبط با هر حوزه، مجموعه های اندیشه ورزی شکل بگیرد که هم با رسانه آشنا باشند، هم با این مفاهیم به شکل عمیق آشنایی داشته باشند و بتوانند متناسب با ادبیات رسانه و اقتضائات آن، راهکارهای لازم را ارایه کنند. اگر این اتفاق بیافتد در هر بخشی، بسته رسانه‌ای تولید می‌شود که حاصل بررسی هیات‌های اندیشه ورز خواهد بود.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: پس از تدوین بسته آغازین، باید نشستی بین مجموعه تولیدکنندگان محتوا با نقش‌آفرینان حوزه رسانه انجام شود.

منتظری اضافه کرد: نشست با برنامه سازان، افقی کار را تخصصی‌تر می‌کند. به عنوان مثال اگر بخواهیم در حوزه سبک زندگی اسلامی – ایرانی بهترین مطالب را از طریق سیما و هم رادیو ارایه دهیم، اگر برای مخاطب جاذبه و کشش نداشته باشد، به دنبال این نیاز فرهنگی و معنوی حرکت نخواهد کرد.

نماینده گرگان و آق قلا  گفت: اگر محتوای اثر بخش تولید شده جذاب ارایه نشود، تا مخاطب را با خود همراه کند، برنامه ها با شکست مواجه خواهد شد، علاوه بر آن ادبیات محتواهای تولید شده باید متناسب با گروه های سنی تنظیم شود.  

وی یادآور شد: ببینید دشمنان ما محتوای مسموم خود را با زیباترین تکنیک ها، شیوه ها و قالب ها ارایه می کنند اما ما آب زلال اسلام و دین را که حیات بخش و نجات بخش است به شیوه ای خوش سلیقه ارایه نمی کنیم.

نائب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اهمیت ارزیابی در تولید محتوا گفت: باید ارزیابی کنیم محصول تولید شده تا چه میزان به نیاز مخاطب پاسخ می دهد ممکن است تلاش ما با تمام ارزش های آن؛ ناقص باشد، نظرسنجی و نیاز سنجی اگر به طور منظم انجام شود نواقص گذشته و نقاط ضعف تکرار نمی شود.

به گفته این نماینده مجلس، آنچه که اسباب یاس و ناامیدی مردم را فراهم می کند که شناسایی آن نیز پیچیده نیست باید احصا شود و رسانه ملی با همکاری سازمان ها، دستگاه ها و نهادهای مرتبط باید به دنبال رفع آن موانع باشد.

وی با بیان اینکه امروز در جامعه ما بی‌ثباتی در قیمت‌ها اسباب نارضایتی مردم را فراهم می‌کند، اظهار داشت: ما باید با این پدیده چگونه برخورد کنیم. بخشی از امید و اعتماد به آینده، در گرو مسایل خدماتی، رفاهی و معیشتی مردم است.

نائب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: امروز اگر به کسی نصیحت اخلاقی کنید، بلافاصله می گوید نخست مشکل معیشت من را حل کنید سپس مسایل دیگر. پس ما باید به صورت ریشه ای مسایل را حل کنیم. اکنون در دولت سیزدهم همه انتظار مشاهده تحول را در زندگی خود دارند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار