معاون اسناد پزشکی بیمه تامین اجتماعی گلستان در رابطه با نسخه های الکترونیک و هزینه های درمان توضیحاتی ارائه داد.

دردسرهای بیماران سالمند با بیمه های تامین اجتماعی

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، بانویی در تماس با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: من یک بازنشسته تامین اجتماعی هستم که هم خود و هم همسرم درگیر بیماری قلبی هستیم، زمانی که به دکتر قلب مراجعه کردیم به ما گفته شده چون بیمه آنلاین نیست نمی‌توانیم قلب شما را اکو کنیم و باید اول هزینه اکو را با تعرفه آزاد پرداخت کنید و بعد تامین اجتماعی هزینه را به شما پرداخت کند.

او افزود: من و همسرم سالمند هستیم و توان پرداخت هزینه های درمان را نداریم، همچنین توانایی دوندگی برای گرفتن مبلغ بیمه بعد از پرداخت را نداریم، لطفا از مسئولان استان بخواهید فکری به حال ما کنند .


زینعلی معاون اسناد پزشکی بیمه تامین اجتماعی گلستان در این باره گفت: با توجه به شرایطی که بیمه تامین اجتماعی دارد ۲ بیمارستان بزرگ حکیم جرجانی در گرگان و خاتم الانبیا در گنبد کاووس تمام خدمات اکو و تست ورزش و... به صورت رایگان برای بیماران انجام می‌شود. 

او افزود: اگر بیماران به این مراکز دسترسی نداشتند می توانند به مراکز دانشگاهی مراجعه کنند که در آنجا هم خدمات با تعرفه دولتی  انجام می‌شود.

زینعلی ادامه داد: استان گلستان در زمینه بیمه آنلاین پیشرو است و بالای ۹۰ درصد پزشکان درسیستم  آنلاین ثبت نام کرده اند و به صورت الکترونیک نسخه تجویز می کنند.

او گفت:  آمارها نشان می‌دهد بالای ۶۰ درصد دارو و خدمات پزشکی در گلستان آنلاین انجام می‌شود و ما جزو ۳ استان برتر در این زمینه  هستیم.

زینعلی افزود: اگر مشکلی اینترنتی در زمینه پرداخت ها وجود داشته باشد هزینه درمان بیمار در سربرگ پزشکی که با تامین اجتماعی قرارداد داشته باشد را با تعرفه دولتی پرداخت می‌کنیم و ما بقی از سوی خود بیمار پرداخت می‌شود.

او گفت: اگر بیمار بیمه تکمیلی داشته باشد می‌تواند مابه تفاوت بیمه دولتی به خصوصی را دریافت کنند.

زینعلی ادامه داد: آمار نشان می‌دهد بالای ۹۹ درصد متخصصان قلب با ما قرارداد دارند و به صورت آنلاین قرارداد آن ها بسته‌می شود و هیچ مانعی برای اخذ منابع نداریم.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار