مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان از اختصاص اعتبار ۵۰ میلیارد ریالی برای ساخت دومین موزه روستایی کشور در استان خبر داد.

۵۰ میلیارد ریال اعتبار به موزه روستایی استان گلستان اختصاص یافت

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی گلستان، احمد تجری اظهار داشت: تاکنون برای این پروژه مبلغ 114 میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه شده و تا اتمام کامل فاز نخست 100 میلیارد ریال دیگر اعتبار مورد نیاز است.

وی با بیان اینکه بهره برداری از دومین موزه روستایی کشور در استان گلستان به صورت مرحله به مرحله انجام خواهد شد، افزود: در راستای بهره برداری از فاز نخست پروژه موزه میراث روستایی گلستان در سال جاری، اعتبار 50 میلیارد ریال به این پروژه اختصاص پیدا کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان درباره آخرین وضعیت فاز نخست این موزه گفت: دوباره چینی 2 سازه روستایی در پروژه موزه میراث روستایی استان به اتمام رسیده و 2 سازه دیگر نیز در مراحل پایانی اجرای آن است.

وی خاطرنشان کرد: موزه میراث روستایی گلستان دومین مدل در نوع خود در کشور است که با برآورد اولیه 500 میلیارد ریال در زون فرهنگی پارک جنگلی قرق به مساحت 50 هکتار در حال اجرا است.

تجری یادآور شد: 73 میلیارد و 100 میلیون ریال اعتبار از منابع ملی و استانی برای تسریع در عملیات اجرایی فاز اول موزه میراث روستایی گلستان در سال گذشته تامین و عملیات اجرایی آن آغاز شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار