مدیرکل هواشناسی گلستان با اشاره به عبور سامانه ناپایدار جوی تا ساعات آینده از استان گفت که اهالی نیمه شرقی گلستان شامگاه امشب چهارشنبه دمای زیر صفر درجه را تجربه خواهند کرد.

یخبندان پاییزی شرق گلستان را فرا می‌گیرد

به گزارش گلستان ۲۴؛ نوربخش داداشی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت :‌ احتمال کاهش دمای هوا تا منفی ۲ درجه در شهرهای کلاله، مینودشت، گالیکش و سایر مناطق مسکونی شرق استان محتمل است و شهروندان باید برای بروز یخبندان آمادگی داشته باشند.

به گفته داداشی حفاظت از تاسیسات مربوط به آب و فاضلاب، عایق بندی کنتور و لوله های آب خارج ساختمان و پیش بینی سیستم های گرمایشی برای واحدهای گلخانه از جمله

وی افزود: با خروج این سامانه به تدریج از سرمای گلستان کاسته می‌شود و تا روز دوشنبه شاهد جوی پایدار همراه با افزایش نسبی دما در استان خواهیم بود.

داداشی از بارش برف طی شبانه روز گذشته در ارتفاعات گلستان خبر داد و گفت: بیشترین بارش برف در استان با هفت سانتیمتر در روستای قلعه قافه و چهار سانتیمتر در روستای توسکاچال مینودشت گزارش شده است.

مدیرکل هواشناسی گلستان ادامه داد: همچنین در این مدت بیشترین میزان بارش باران هم در رامیان با ۲۳ میلیمتر، ۲۲.۶ میلیمتر در لوه و ۱۷ میلیمتر در توسکاچال مینودشت ثبت شده است.

استان گلستان دارای ۲۸ مرکز باران سنجی برخط و ۱۴۰ مرکز ایستگاه هواشناسی است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار