شایسته گفت: مراکز دولتی و غیردولتی تحت نظر بهزیستی در گرگان نیازمند توجه مسئولان هستند تا بتوانند به بهترین نحو کار خود را انجام دهند.

فعالیت ۱۵ مراکز دولتی و غیردولتی بهزیستی در گرگان/ مراکز بهزیستی نیازمند توجه مسئولان

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از روابط عمومی بهزیستی گلستان، «محمد شایسته» در نشست تخصصی معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی گلستان با مدیریت و کارکنان حوزه اجتماعی گرگان اظهار کرد: در بخش دولتی و غیردولتی گرگان ۱۵ مرکز در گرگان است که از این بین، ۱۱ مرکز غیر دولتی و  چهار مرکز دولتی است.

 

مدیر بهزیستی گرگان افزود: در حاضر نزیک به 40 نفر در حوزه اجتماعی شهرستان در ستاد و مراکز دولتی دفتر آسیب ها مشغول به فعالیت هستند که خوشبختانه در حوزه اجتماعی نیروه های توانمندی  وجود دارد که اکثرا روانشناس و مداخله گر هستند، وجود دارند.

 

وی با اشاره به حوزه زنان سرپرست خانوار، گفت: در این حوزه  تلاش کرده ایم تا با رویکرد توانمند سازی زنان سرپرست خانوار و تقویت گروه های همیار قدم برداریم و البته نیازمند تقویت نیروی انسانی در این حوزه هستیم تا با قوت بیشتری در این حوزه کار کنیم.

 

شایسته ادامه داد: بحث کاهش و ساماندهی پرونده ها در مراکز مثبت زندگی از دیگر برنامه های ما است که  با کمک کارشناسان تلاش می کنیم تا مراکزی که زیر 50 پرونده زنان دارند را بتوانیم با پرونده توانبخشی جابه جا کنیم.

 

مدیر بهزیستی گرگان با بیان اینکه مراکز شبه خانواده نیازمند تعامل و هم افزایی بیشتری است، ابراز کرد: به دلیل حساسیت هایی که به دلیل کار با کودکان در این مراکز وجود دارد، باید توجه بیشتری به آنها شود.

 

وی اضافه کرد: ظرفیت مراکز شبه خانواده افزایش یابد لذا این امر بر اساس نیاز سنجی های لازم صورت گیرد تا مراکز جدید ایجاد شود تا کودکانی که شناسایی می شوند را بتوانیم ساماندهی کنیم.

 

شایسته با اشاره به موضوع آموزش مربیان مراکز بیان کرد: ارائه آموزش های تخصصی برای مربیان دفتر آسیب، مددکاران و روانشناسان از الویت هایی است که انتظار داریم تا به آن توجه شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار