رضایی، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری گلستان به تقویت شرکت‌های دانش بنیان تاکید کرد و گفت: متاسفانه گلستان در حوزه شرکت‌های دانش بنیان ضعف دارد.

لزوم تقویت شرکت‌های دانش بنیان گلستان| شرکت‌های نوپا از رویکرد تک بُعدی پرهیز کنند

به گزارش گلستان ۲۴؛ محمد رضایی در گفتگو با خبرنگار بازار، اظهار کرد: تقویت شرکت‌های دانش بنیان باید به صورت جدی دنبال شود چراکه با توجه به رقم خوب اعتبارات جذب شده برای استان، شرکت‌های دانش بنیانی که قابلیت جذب این اعتبارات را داشته باشند، نداریم.

وی نبود آگاهی صاحبان ایده از قوانین شرکت را به عنوان مشکلات شرکت‌های نوآور و خلاق ارزیابی کرد و گفت: موضوع بعدی اینکه افراد صاحب ایده وقتی شرکتی تاسیس می‌کنند تمامی قوانین تجارت برای آن‌ها صادق است ولی آن‌ها از این موضوع اطلاعات کافی ندارند.

به گفته رضایی اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی این شرکت‌های نوآور وظیفه فن بازار یا مراکز رشد است که شرکت داری، مدیریت شرکت، قوانین و مقررات بیمه و مالیات حسابداری را به شرکت‌ها بگویند.

او تک بُعدی یا تک فاندر بودن شرکت‌های نوپا و افراد صاحب ایده را یکی دیگر از ضعف‌های این حوزه برشمرد و افزود: به نظر می‌رسد این مساله هم باید اصلاح شود زیرا نبود این فرد در طول فعالیت منجر

به اختلال در ساختار کلی شرکت می‌شود درحالیکه انجام کار استارآپی وابسطه به تک تک اعضای گروه بوده و متکی به یک نفر نیست.

به گفته مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری گلستان عملکرد تک بُعدی شرکت‌های نوپا، در حال حاضر یکی از عوامل شکست آن‌هاست که باید اصلاح شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار