رییس هیات فوتبال گنبدکاووس گفت: طرح استعدادیابی تیم ملی فوتبال جوانان پسر زیر ۱۹ سال ایران با حضور ورزشکاران استان‌های خراسان شمالی و گلستان به میزبانی این شهرستان برگزار می‌شود.

طرح استعدادیابی تیم ملی فوتبال جوانان زیر ۱۹ سال در گنبد برگزار می‌شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ عبدالصمد بابایی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: طرح استعدادیابی جوانان زیر ۱۹ سال کشور با حضور حدود ۲۰ تیم به میزبانی آکادمی فوتبال تیم فولاد خوزستان برگزار شد اما برخی استان‌ها به دلیل دوری مسافت و سرمای هوا امکان حضور در اهواز را نداشتند که برنامه ریزی شد این طرح استعدادیابی به صورت منطقه‌ای برگزار شود.

رییس هیات فوتبال گنبدکاووس یادآور شد: ۱۵ فوتبالیست برگزیده گلستانی روزهای ۳۰ دی و یکم بهمن ماه به همراه ۱۵ ورزشکار خراسان شمالی در تمرینات و مسابقات ارزیابی به میزبانی ورزشگاه آزادی گنبدکاووس شرکت می‌کنند.

وی اظهار داشت: گرگان نیز ۴۰ روز قبل میزبان اجرای طرح استعدادیابی جوانان زیر ۱۶ سال با حضور فوتبالیست‌های نوجوان استان‌های سمنان، خراسان رضوی و شمالی و گلستان بود.

گلستان هیچگاه تیمی در سطح اول فوتبال کشور نداشت و به جز چند سال حضور تیم اتکا در لیگ دسته اول که آن هم با انتقال امتیاز از تهران همراه بود، در همه این سال ها به نمایش تک ستاره های خود دلخوش بود اما حالا دایره این رویاپردازی از مرزهای کشور فراتر رفته و به لیگ چند کشور اروپایی و آسیایی کشیده شده است.

فوتبال گلستان در گذشته تک ستاره‌هایی داشت که گاه و بیگاه ظهور کرده و در لیگ کشور می‌درخشیدند اما طی سال‌های اخیر تعداد این بازیکنان همواره در حال افزایش است به گونه‌ای که علاوه بر لیگ برتر، چهار گلستانی در لیگ های خارجی به دنبال تحقق رویاهای خود هستند.

اکبر میثاقیان، اکبر دهقان، عبدالجلیل گل‌چشمه، شهاب یانپی، میلاد کر، صلاح‌الدین اونق، اصغر محمودی، احمد نوراللهی، سردار آزمون، عارف غلامی، یاسین سلمانی، رضا اسدی، وفا هخامنش، آرمین سهرابیان، کمال‌الدین نیکخو، عزت‌الله پورقاز، محمدحسین زواری، عارف حاجی‌عیدی، احسان تاییدی، محمد علی‌نژاد، مجتبی ممشلی، محمدجواد کیا و مجید نصیری نمونه‌های از بازیکنان و مربیان شاخص گلستان در رده‌های مختلف باشگاهی، ملی و لژیونر هستند.

تعداد فوتبالیست‌های نوجوان و جوان گلستان اکنون به مرز ۱۵ هزار نفر رسیده است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار