رئیس اداره آموزش، پژوهش و فناوری سازمان صمت گلستان از آغاز ثبت‌نام طرح کارورزی و مشوق بیمه‌ای کارفرمایان خبر داد.

آغاز ثبت‌نام طرح کارورزی و مشوق بیمه‌ای کارفرمایان در گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان گرگان، محمد مهدی کاظمی رئیس اداره آموزش، پژوهش و فناوری سازمان صمت گلستان گفت: بر اساس شیوه‌نامه اجرایی طرح مشوق بیمه کارفرمایی، در صورتی که کارفرما نیروی کار جدید را از میان دانش آموختگان جذب کند از معافیت بیمه سهم کارفرما به مدت ۲ سال بهره‌مند خواهد شد.

او گفت: طرح مشوق بیمه کارفرمایی با هدف تحرک بخشی به بازار کار، حمایت از کارآفرینان و صاحبان کسب و کار‌های آسیب دیده از شیوع کرونا و ترغیب کارفرمایان کارگاه‌های تولیدی و خدماتی به استفاده از نیروی کار جدید اصلاح و ابلاغ شده است.

به گفته او علاوه بر تمام کارگاه‌های خصوصی و تعاونی‌های فعال، کارگاه‌های دارای مجوز فعالیت از مراجع رسمی کشور، تحت پوشش طرح مشوق بیمه‌ای سهم کارفرما قرار می‌گیرند.

کاظمی گفت: کارفرمایانی که دانش آموختگان دانشگاهی دارای گواهی دوره کارورزی را جذب کنند در چارچوب آیین نامه اجرایی ماده ۷۱ قانون برنامه ششم توسعه به مدت ۲سال از مزایای معافیت حق بیمه سهم کارفرما برخوردار می‌شوند.

او گفت: شرط کارفرمایان استان گلستان برای استفاده از این طرح ثبت نام در سامانه مشوق بیمه‌ای به نشانی اینترنتی http://moshavegh.mcls.gov.ir و همچنین دارا بودن مجوز فعالیت از مراجع رسمی کشور و کد کارگاهی تامین اجتماعی است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار