رییس پلیس راهور گلستان از ابطال ۱۶ گواهینامه رانندگی در ۹ ماهه ابتدای سال در استان خبرداد و گفت: به طور میانگین روزانه ۶۰ تصادف در شهرهای گلستان اتفاق می افتد.

ابطال ۱۶ گواهینامه در گلستان/روزانه به طور میانگین ۶۰ تصادف داریم

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از مهر، عباس مهاجر بسطامی شامگاه چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران گلستان اظهار کرد: از ابتدای ایام کرونا، ۸۸ هزار راننده خودرو به دلیل عدم رعایت منع تردد شبانه جریمه ۲۰۰ هزار تومانی و هزار و ۲۹۵ نفر هم جریمه ۵۰۰ هزار تومانی شده اند.

رییس پلیس راهور گلستان افزود: ۶۷۰ هزار خودرو به دلیل پارک در محل عابر پیاده جریمه و سه هزار و ۷۵۰ راننده به دلیل تردد در شهرهای قرمز و نارنجی جریمه یک میلیون تومانی شدند.

وی ادامه داد: به طور میانگین روزانه ۶۰ تصادف در شهرهای گلستان اتفاق می افتد که بیشتر آن در مرکز استان است.

بسطامی اضافه کرد: روزانه به طور متوسط ۱۷۳ مورد تماس با ۱۱۰ به دلیل تصادفات و موضوعات ترافیکی مثل سد معبر در استان انجام می شود.

وی با تاکید این که تخلفات حادثه ساز خط قرمز پلیس است، افزود: امسال ۴۸ درصد برخورد پلیس با رانندگانی که تخلفات حادثه ساز بیشتر شده است.

رییس پلیس راهور گلستان انجام حرکات مارپیچ، سگ گردانی، دودی کردن شیشه های ماشین و استفاده از چراغ های زنون را مصداق تخلفات حادثه ساز دانست و گفت: در سال گذشته ۱۰ هزار و ۷۰۰ مورد و امسال ۱۶ هزار مورد تخلفات حادثه ساز داشتیم که نسبت به مدت مشابه سال قبل پنج هزار و ۱۸ مورد افزایش داشته است.

بسطامی تاکید کرد: خودرو رانندگانی که مبادرت به انجام تخلفات حادثه ساز می کنند به مدت ۲۱ روز توقیف می شود؛ پس از برگزاری دوره های آموزشی و گرفتن تعهد اجازه رانندگی به این افراد متخلف داده شده و در صورت تکرار گواهی نامه آنها باطل و یا مشروط می شود.

وی گفت: به دلیل تخلفات حادثه آفرین ۱۶ گواهینامه در ۹ ماهه امسال در گلستان باطل شده است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار