مدیر جهادکشاورزی کلاله با اشاره به بارش باران هفته‌های اخیر ناشی از فعالیت چند سامانه بارشی گفت: در نتیجه این بارش‌ها، ۶ هزار هکتار از مزارع کلاله که در آستانه خشک شدن بود، سبز شد.

بارش‌های اخیر ۶ هزار هکتار از مزارع کلاله را سبز کرد

به گزارش گلستان ۲۴؛ علی علیزاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال بیش از ۶۳ هزار هکتار معادل ۹۲ درصد از ۶۸ هزار هکتار اراضی زراعی کلاله به کشت پاییزه اختصاص یافت که ۶ هزار هکتار از این مزارع به دلیل کم آبی با تاخیر کشت مواجه شد.

وی با اشاره به کشت محصولات پاییزه شامل گندم، دانه روغنی کلزا، جو، چغندرقند، گیاه نخود، نخودفرنگی و گیاهان دارویی سال زارعی جاری در کلاله گفت:‌ سطح کشت محصولاتی مانند گندم و چغندرقند در مقایسه با سال زراعی پارسال ۱۳ و ۲۸ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: در سال زراعی جاری در ۵۴ هزار و ۸۱ هکتار گندم، هفت هزار و ۳۱۲ هکتار دانه روغنی کلزا و ۷۹۶ هکتار از زمین‌های زراعی کلاله چغندر قند کشت شد.

علیزاده ادامه داد: با وجود افزایش کشت در گندم و چغندرقند، در زراعت دانه روغنی کلزا به دلیل شرایط جوی و کاهش بارندگی سطح کشت آن ۲۹ درصد کاهش یافته است.

شهرستان کلاله با ۱۳۰ هزار نفر جمعیت ۶۸ هزار هکتار اراضی زراعی دارد که ۹ هزار و ۴۳۲ هکتار آن به صورت آبی و بقیه دیم کشت می‌شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار