رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: نباید اقدامات اجرایی بانک ها در وصول مطالبات و یا سایر موارد، منجر به توقف خط تولید و تعطیلی واحدهای تولیدی شود.

اقدام اجرایی بانک ها تولید را تعطیل نکند / توقف مزایده ملک ۳۰ میلیاردی

به گزارش گلستان ۲۴؛ حیدر آسیابی، در جلسه شورای هماهنگی بانک های استان گلستان که با هدف بررسی راهکارهای وصول مطالبات بانکی و استفاده از ظرفیت دستگاه قضایی برای کمک به رونق تولید برگزار شد، اظهار کرد: حمایت از واحدهای تولیدی به معنای نادیده گرفتن موضوع وصول مطالبات بانکی نیست.

وی با بیان اینکه بازگشت تسهیلات به بانک ها برای تزریق دوباره به چرخه تولید، یکی از اقدامات دستگاه قضایی برای حمایت از فعالان اقتصادی می باشد، ادامه داد: بررسی سوابق تولیدکنندگان و اطمینان از سلامت اقتصادی آنان، از الزامات ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری گلستان پیش از ورود برای حمایت از آنها می باشد.

آسیابی با تاکید بر اینکه نباید تسهیلات توکیدکنندگان در بخش هایی غیر از تولید قرار گیرد، خاطر نشان کرد: اقدامات اجرایی بانک ها در وصول مطالبات و یا سایر موارد، منجر به توقف خط تولید و تعطیلی واحدهای تولیدی نشود.

وی تشکیل کارگروه جهت ساماندهی صدور اجرائیه ها را از پیشنهادات دستگاه قضا به زیرمجموعه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استانداری گلستان، برشمرد و افزود: با این اقدام، تولیدکنندگان و بانک ها در استانداری بر سر نحوه وصول مطالبات بانکی به توافق می رسند.

وی اضافه کرد: این مهم سبب می شود تا از صدور اجرائیه در ثبت اسناد و املاک یا اقدام قضایی علیه واحدهای تولیدی پیشگیری به عمل آید.

رئیس کل دادگستری گلستان در بخش دیگر سخنان خود، پیشگیری از تشکیل پرونده ها در مراجع قضایی و کاهش هزینه های طرفین را از مزایای این کارگروه عنوان کرد و ضمن انتقاد از اجرایی نشدن مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید از سوی بانک های گلستان، یادآور شد: این ستاد برای هموار کردن مسیر تولید در شرایط تحریم و جنگ اقتصادی تشکیل شده و عدم اجرای مصوبات این ستاد از سوی بانک ها مبهم است.

وی با اشاره به اینکه اگر اجرای مصوبات از سوی بانک ها میسر نیست و یا با آن مخالف هستند، باید در جلسات مطرح شود، تصریح کرد: باید املاکی که از سوی بانک ها به مزایده گذاشته می شود متناسب با میزان بدهی افراد و طلب بانک باشد.

آسیابی با هشدار به اینکه دستگاه قضا در صورت عدم تناسب مزایده ها، به این موضوع ورود خواهد کرد، گفت: ورود دستگاه قضا مانع از مزایده ملک ۳۰ میلیارد تومانی برای وصول بدهی ۴ میلیارد تومانی توسط یکی از بانک های گلستان شد.

وی در پایان ضمن تاکید بر سرعت بخشیدن به رفع موانع تولید، اضافه کرد: دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری در دادسرای مرکز استان متمرکز شده است تا برای حل مشکلات سایر حوزه های قضایی هم اقدام کند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار