پورحاجت، دبیر کانون سراسری انجمن های انبوه سازان گفت که امضای برجام جهش‌های قیمت مسکن را کنترل کرده و ثبات را به بازار برمی گرداند اما ریزش قیمتی در بازار اتفاق نخواهد افتاد.

امضای برجام فقط جهش های قیمت مسکن را کنترل می کند

به گزارش گلستان ۲۴؛ فرشید پورحاجت در گفتگو با خبرنگار بازار اظهار کرد: کشور در شرایط سخت اقتصادی قرار داشته و تحریم‌های ظالمانه بر حوزه اقتصاد کلان کشور تاثیر گذاشته است.

دبیر کانون سراسری انجمن های انبوه سازان بیان کرد: گشایش ها و رایزنی هایی در خصوص برجام در حال انجام است و قطعاً امضای آن تاثیری بر اقتصاد کشور خواهد داشت.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه این مسأله جزو سیاست‌های کلان کشور بوده مطمئناً تاثیر خود را بر بازارهای اقتصادی نشان خواهد داد.

پورحاجت افزود: شاید در حوزه مسکن هم مردم انتظار داشته باشند با امضای برجام قیمت‌ها کاهش یابد اما سابق بر آن در سال ۹۴ مشاهده شد که امضای برجام تاثیر آن چنانی بر حوزه مسکن، املاک و مستغلات نداشته است.

دبیر کانون سراسری انجمن های انبوه سازان بیان کرد: تنها گشایشی برجام در سال ۹۴ این بود که سبب رونق و ثبات در اقتصاد کلان شد و شرایط به نحوی تغییر یافت که توان مردم برای ورود به بازار مسکن زودتر از موعد فراهم شد.

وی اضافه کرد: گاهی صحبت از کاهش قیمت مطرح می شود اما این مسأله رخ نخواهد داد.

پورحاجت توضیح داد: مسکن کالای تولیدی و متاثر از مولفه‌های خود بوده و اینکه فکر کنیم با امضای برجام باعث کاهش قیمت مسکن خواهد شد چنین نخواهد شد اما امضا برجام جهش‌های قیمت مسکن را کنترل کرده و ثبات را به بازار برمی گرداند لذا ریزش قیمتی در بازار اتفاق نخواهد افتاد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار