مرتضوی، عضو هیئت مدیره انجمن انبوه سازان کشور با بیان این که توجه به ظرفیت بخش خصوصی راهگشای طرح جهش تولید مسکن گفت که موفقیت در این طرح، در گرو بسیج همه ظرفیت ها است.

توجه به بخش خصوصی راهگشای جهش تولید مسکن| موفقیت در گرو بسیج همه ظرفیت ها است

به گزارش گلستان ۲۴؛ سید محمد مرتضوی در گفتگو با خبرنگار بازار اظهار کرد: بعد از سال ها انفعال در تولید و انبوه سازی مسکن سال گذشته طرح جهش تولید مسکن توسط دولت مطرح شد.

عضو هیئت مدیره انجمن انبوه سازان کشور افزود: بسترهای متفاوت و خوبی در جهش تولید در نظر گرفته شده به شرطی که این ابزارها تماماً مهیا شود تا با در نظر گرفتن این شرایط بتوان به آینده بازار مسکن امیدوار بود.

مرتضوی بیان کرد: سیاست‌های دولت سیزدهم حکایت از آن دارد که ثبات قیمت مسکن در دستور کار است و برای این که دولت به هدف خود برسد باید از همه ظرفیت های موجود بهره ببرد.

وی ادامه داد: در مسکن مهر شاهد بودیم علیرغم تفاهم‌نامه‌های متعددی که منعقد شد ولی در عمل و نتیجه نهایی این بود که بخش خصوصی در پروژه‌های خودمالکی حدوداً ۷۵ درصد از ظرفیت تولید را به خود اختصاص داد و بخش دولتی که قرار بود در قالب تفاهمنامه سه جانبه و چند جانبه پروژه‌ها را اجرایی کند کمتر موفق شد و حتی برخی از پروژه ها در سال جاری به اتمام می رسد.

رئیس انجام انبوه سازان گلستان بیان کرد: این امر حکایت از آن دارد که دولت جایگاه بخش خصوصی را باید مطمئن تر و محکم تر ببیند و توجه بیشتری به ظرفیت‌های بخش خصوصی داشته باشد و اگر چنانچه بتواند از این ظرفیت ها به خوبی بهره ببرد مشکلات به صورت محسوس برطرف خواهد شد.

وی اضافه کرد: امروز هم قرار است بخش خصوصی در طرح جهش تولید مسکن حضور داشته باشد و این امر زمانی به منصه ظهور می رسد که ما بتوانیم قراردادهای خوبی در قالب قیمت مشخص و معین با در نظر گرفتن تمام تعدیل هایی که بر اساس شاخص های سازمان برنامه و بودجه است با وزارت راه و شهرسازی منعقد کنیم.

این فعال صنعت ساختمان گفت: در یک طرف انبوه سازان و طرف دیگر راه و شهرسازی بوده و یک ضلع دیگر را هم مردم به خود اختصاص دادند.

وی ادامه داد: علیرغم گفتمان‌ها و وعده هایی که در این حوزه داده شده و نوید ساخت یک میلیون واحد در طی یک سال اما به هیچ عنوان از ظرفیت بخش خصوصی بهره برده نشده و کماکان ما با چالش قیمت تمام شده روبرو هستیم.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار