مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گلستان گفت: «خانه احسان» در پنج محله حاشیه نشین استان تشکیل می‌شود.

تشکیل «خانه احسان» در ۵ محله آسیب پذیر گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ محمدمهدی سلمان زاده در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: طرح «توسعه و تحول اجتماع محور محلات کم‌برخوردار» در پنج منطقه حاشیه شهر استان گلستان تحت عنوان «قرارگاه ۱۱۰ محله» در راستای تبدیل محلات کم‌برخوردار به محلات توانمند و کارآمد عملیاتی می‌شود.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گلستان از اجرای طرح «توسعه و تحول اجتماع محور محلات کم‌برخوردار» در همه استان‌ها خبر داد و افزود: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در این راستا ۱۱۰ محله آسیب‌پذیر در کشور را که دارای آسیب‌های اجتماعی هستند را به عنوان پایلوت انتخاب کرده است.

وی افزود: سهم استان گلستان در این طرح پنج محله حاشیه شهر است که تحت عنوان «قرارگاه ۱۱۰ محله» بنا داریم اقداماتی را در راستای تبدیل محلات کم‌برخوردار به محلات با کودکان و نوجوانان و جوانان توانمند و کارآمد در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی در چشم‌انداز و افق ۱۴۰۴ عملیاتی کنیم.

سلمان زاده بیان کرد: در این طرح در وهله اول منطقه را پهنه‌بندی کرده و برای هر کدام مسئولانی از نیروهای مردمی انتخاب می‌کنیم که اشراف و اطلاعات کاملی نسبت به محله خود دارند.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گلستان اضافه کرد: در راستای این طرح، خانه به خانه و پلاک به پلاک، مشکلات و معضلات منطقه را احصا و اطلاعات و داده‌های لازم را به دست می‌آوریم تا متناسب با آن افراد نیازمند را شناسایی کرده و بتوانیم خدماتی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی انجام دهیم.

وی عنوان کرد: محور ما استفاده بهینه از ظرفیت گروه‌های مردمی فعال در منطقه است تا محلات را به وسیله خود مردم پشتیبانی کرده و آن‌ها را در عرصه‌های مختلف توانمند سازیم.

سلمان زاده ادامه داد: همچنین قرارگاهی تحت عنوان «خانه احسان» در آن محلات تشکیل می‌دهیم تا علاوه بر فراهم‌سازی بستری برای انجام برنامه‌ریزی‌ها و اجرای برنامه‌ها خود، مکانی برای مراجعات مردم باشد.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گلستان گفت: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برنامه‌ریزی کرده در بحث سلامت آن مناطق هم ورود کند تا موضوعات مربوط به غربالگری و پزشک خانواده را با همکاری هلال‌احمر انجام دهد.

سلمان زاده اضافه کرد: همچنین با همکاری بنیاد ۱۵ خرداد بنا داریم که کودکان زیر ۱۲ سال را که بیمار هستند و برای تامین نیازهای پزشکی و اقلام دارویی خود مشکل دارند را شناسایی و حمایت لازم از آن‌ها انجام شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار