کاروان تدبیر و امید امروز 11 آذرماه به گلستان رسیدند و به مدت سه روز در این استان حضور دارند لذا شرایط را مساعد دیدیم و بر آن شدیم به جمع مردم کردکوی برویم تا خواسته ها و انتظارات آنان را از رئیس جمهور و هیئت دولت جویا شویم.

مردم کردکوی از رئیس جمهور خود چه می خواهند ؟

به گزارش گلستان 24:

کاروان تدبیر و امید امروز 11 آذرماه به گلستان رسیدند و به مدت سه روز در این استان حضور دارند لذا شرایط را مساعد دیدیم و بر آن شدیم به جمع مردم کردکوی برویم تا خواسته ها و انتظارات آنان را از رئیس جمهور و هیئت دولت جویا شویم.

از « وام های بانکی با سودهای کمرشکن تا اشتغال جوانان و عدم حمایت کشاورزی و صنعت گردشگری » مهم ترین انتظارات و خواسته های مردم کردکوی از رئیس جمهور و هیئت دولت است.

در ادامه با هم از خواسته های مردم جویا می شویم:

???????????????????????????????

سید حسین شنایی مسئول درمانگاه کوثر شهرستان کردکوی در پاسخ به نخستین سوال خبرنگار ما گفت: با توجه به حاصلخیزبودن زمین های منطقه توسعه کشاورزی بهترین گزینه از نظر توسعه یافتگی منطقه است.

شنایی افزود: در چند سال اخیر کشت پنبه در استان از رونق افتاد و در حال حاظر مثل گذشته کشت نمی شود لذا بهتر است چاره ای کارشناسی شده در خصوص کشت دوباره پنبه در سطح کلان در شهرستان و استان اندیشیده شود.

وی درخواست خود را از رئیس جمهور اینگونه بیان نمود: با توجه به جوان بودن قشر منطقه و سطح بالای بیکاری در منطقه اشتغالزایی جزو مهم ترین موارد پیگیری شده از سوی استاندار محترم می تواند باشد.

این شهروند کردکویی گفت: اگر شهرک های صنعتی که در شهرستان کردکوی وجود دارد فعال تر شده و سطح اشتغالزایی را بالا ببرند می تواند بخش عمده ای مشکلات مردمی را در این شهرستان رفع کند.

وی با عنوان این نکته که بیکاری معظل بدی است، افزود: امام علی (ع) می فرمایند: فقر اگر از دری بیاید ایمان از در دیگر می رود. اگر جوانان بیکار باشند به سمت بزهکاری روی آورده وقتی کار نباشه جوانان به سمت ازدواج هم نمی روند.

شنایی در خصوص کمبودهای موجود در شهرستان کردکوی گفت: باتوجه به قشر جوان حاضر در شهرستان ما با کمبود فضاهای آموزشی، تفریحی، ورزشی و فرهنگی روبرو هستیم.

وی در بخش دیگری از این گفتگو اظهار داشت: بهتر بود دکتر هاشمی وزیر بهداشت و درمان در شهرستان کردکوی حضور پیدا می کردند زیر با وجود بیمارستان فوق تخصص قلب حضرت امیرالمومنین (ع) کردکوی و کمبودهایی که در این بیمارستان وجود دارد دکتر هاشمی به این شهرستان سفر می کردند و مهندس ترکان به شهرهای بندری ترکمن و گز سفر می کردند.

???????????????????????????????

سعید وثوق کارمند اداره ثبت احوال شهرستان کردکوی یکی دیگر از همشهریانی می باشد که به گفتگو با خبرنگار ما پرداخته است.

وی توسعه صنعت اقتصاد، کشاورزی و گردشگری را از مهم ترین عوامل قابل پیگیری از سوی هیأت دولت دانست و گفت: بهبود وضعیت کشاورزی و رفع مشکلات و نواقض شهرک های صنعتی و افزایش کارخانجات صنعتی جزو خواسته های مهم مردم این شهرستان است.

وی همچنین اظهار داشت: ما نگران این هستیم که نکند روزی تنها بیمارستان فوق تخصص قلب حضرت امیرالمومنین (ع) شهرستان کردکوی به شهرستان دیگری انتقال داده شود زیرا یکی از مهم ترین و بزرگترین قابلیت های این شهرستان است که باید از سوی وزیر محترم بهداشت و درمان حمایت شود.

???????????????????????????????

آنتا جهانگیری لباس فروشیست که خبرنگار رادکانا پای درددل وی نشسته و به سخنان این بانوی کردکویی گوش فرا می دهد.

جهانگیری توسعه صنعتی را جزو مهم ترین اهداف توسعه این شهرستان دانست و خاطرنشان کرد: توسعه صنعت در کنار کشاورزی می تواند اشتغالزایی خوبی در شهرستان داشته باشد و جوانان زیادی را از دام بیکاری و هزاران مشکلات اجتماعی نجات دهد.

وی با اشاره به این نکته که رئیس جمهور محترم به قیمتها توجه زیادی داشته باشد گفت: دولت به درد و مشکلات مردم رسیدگی کند؛ تورم کمتر شود و به مشکل وام و مشکر مهر کردکوی که مدتهاست به حال خود رها شده توجه شود.

این بانوی کردکویی کمبود اشتغال، مشکل مسکن و وام ازدواج جوانان را جزو مهم ترین مسائل قابل پیگیری و رسیدگی از سوی دولتمردان دانست.

???????????????????????????????

در این قسمت از گفتگو به سراغ پیرمردی رفتیم که درددلها داشت.

این مرد کهنسال اظهار داشت: دولت به ایجاد اشتغال جوانان این شهرستان بپردازد زیرا عدم وجود اشتغال عاملی مهم برای انحراف جوانان است.

وی ادامه داد: کردکوی یکی از شهرستان های حاصلخیز در استان است که کشاورزی آن روز به روز به باد فراموشی سپرده می شود لذا لازم می دانیم تا به آن رسیدگی کنیم.

???????????????????????????????

در راه به کفاشی زحمتکش برخوردیم که گفت: به فقرا و محرومان جامعه توجه ویژه ای داشته باشد که واقعا به توجه دولتمردان نیاز دارند.

وی افزود: سودهای بانکی بسیار بالاست که واقعا کمرشکن می باشد. مگر ما در کشوری کاملا اسلامی نیستیم چرا باید سودهای بانکی این چنین باشد.

این کارگر زحمتکش هم توسعه صنعتی و بررسی مشکلات و اشتغال جوانان را از اولویت های قابل پیگیری دولت یازدهم دانست.

???????????????????????????????

شهرام نصیری از دیگر مصاحبه شوندگان خبرنگار این پایگاه خبری می باشد که می گوید: به نظر من توسعه کشاورزی در شهرستان ما از اولویت بالایی برخوردار است. چون تقریبا بیشتر مردم این شهرستان کشاورز هستند.

نصیری حمایت قشر جوانان را از خواسته های اولیه خود عنوان کرد.

این جوان کردکویی اظهار داشت: کردکوی از لحاظ فرهنگی، صنعتی، اشتغال دارای کمبودهای زیادی است که مهم ترین مقوله آن یعنی عدم وجود اشتغال آسیب بزرگی به جامعه وارد می کند.

مهناز حاجی رضایی با تأکید بر توسعه کشاورزی در شهرستان گفت: به طور قطع به خاطر موقعیت جغرافیای کشاورزی، کشاورزی باید در این شهرستان پیشرفت کند.

وی ضعف صنعت در شهرستان را مهم دانست و اظهار داشت: شهرستان کردکوی از نظر صنعتی خیلی ضعیف می باشد، تعداد کارخانجات فعال بسیار کم هستند و یخاطر فضای زیبا و طبیعت بکر و غیرقابل انکار این منطقه گردشگری باید در درجه بالایی قرار گیرد.

حاجی رضایی افزود: مسأله اشتغال جوانان باید در درجه اول اهداف دولت تدبیر و امید قرار بگیرد زیرا در این مهم کردکوی ضعف عمده ای دارد.

???????????????????????????????

ولی الله عرب هم کشاورزی را مهم ترین مورد قابل رسیدگی در شهرستان سرسبز کردکوی توسط رئیس جمهور محترم دانست و گفت: حمایت قشر زحمتکش کشاورز خواسته تمامی این دیار از استان گلستان است.

وی کمبودهای این شهرستان را این گونه بیان می کند: هرچیز که به فکر میرسه ما در کردکوی کم داریم مثل سینما، پارک و جای بازی برای بچه هامون و مکان فرهنگی و ورزشی و تفریحی.

گزارش: فاطمه لیاقتی

ارسال نظر

آخرین اخبار