مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور ازحذف ۱۰ درصد مازاد بیمه شخص ثالث تاکسی‌ها در مصوبه هیات دولت خبر داد.

تغییر و تحول در بیمه شخص ثالث تاکسی‌ها

به گزارش گلستان ۲۴؛ مرتضی ضامنی در این باره اظهار کرد: با پیگیری‌های مداومی که به منظور حذف ۱۰ درصدی مازاد پرداختی رانندگان تاکسی بابت بیمه شخص ثالث رانندگان تاکسی در کمیسیون اجتماعی دولت صورت گرفت، این موضوع در هیات دولت به تصویب رسید و این اضافه پرداختی از ردیف بیمه تاکسیرانان حذف شد. در حقیقت با پیشنهاد وزارت کشور و تأیید شورای‌عالی بیمه به استناد اصل یکصد وسی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی، این موضوع در هیات وزیران مطرح و به تصویب رسید.

 

وی ادامه داد: معاون اول رئیس‌جمهوری این مصوبه را که در ردیف (۱) جدول ذیل ماده (۴) آیین‌نامه تعیین سقف حق بیمه شخص ثالث، عبارت « تاکسی و» حذف می‌شود را ابلاغ کردند. همچنین با این مصوبه از این پس هزینه پرداختی رانندگان تاکسی بابت بیمه شخص ثالث، ۱۰ درصد کمتر از گذشته خواهد بود.

ضامنی همچنین عنوان کرد: بر اساس همین مصوبه در صورت گذراندن برخی آموزش‌ها توسط رانندگان، شرکت‌های بیمه مجاز خواهند بود، ۱۰ درصد دیگر به رانندگان دارای گواهی آموزشی تخفیف دهند، ولیکن اجرایی شدن این فرآیند مستلزم تهیه دستورالعملی توسط بیمه مرکزی و پلیس راهور است، که تاکنون تهیه نشده است و از آنجایی که رانندگان تاکسی کلیه آموزش‌های حرفه‌ای را دیده اند، امیدواریم با تسریع در ابلاغ این دستورالعمل بتوانیم، درصد تخفیف تاکسیرانان بیشتر شود.

 

منبع: ایسنا

 

ارسال نظر

آخرین اخبار