نمایشگاه زنان با رویکرد اشتغال و توانمندی سیل زدگان آق قلا در گرگان برپا شد

 گزارش گلستان ۲۴؛ رییس شورای مشارکت های زنان مجمع خیرین سلامت خراسان رضوی در این زمینه گفت: این نمایشگاه به استعداد ۳۰ غرفه شامل انواع تولیدات و محصولات صنایع دستی زنان ترکمن با بخش های جنبی کمیته امداد، بهزیستی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری دفتر امور زنان و خانواده استانداری گلستان و میراث فرهنگی تا دوم شهریور ماه آینده دایر است.

آرزو حیدریان اظهار کرد: این نمایشگاه با هدف افزایش نشاط اجتماعی، امید به زندگی و رونق اقتصادی هنرمندان و خانواده های سیل زده گلستان دایر شده است.

 

وی اضافه کرد: این دومین نمایشگاه از سه گانه پیش بینی شده است که اولین آن طی روزهای ۲۵ تا ۲۸ مرداد در شهرستان آق قلا برگزار شد که در اختتامیه آن حمید ماهی صفت به اجرای طنز پرداخت تا برای خانواده های سیل زده شادی آفرینی بیشتری ایجاد شود.

وی گفت: سومین نمایشگاه هم از سوم تا هفتم شهریور ماه آینده با همکاری دفتر امور زنان و خانواده استانداری، میراث فرهنگی گلستان و شهرداری گرگان برگزار خواهد شد.

حیدریان با بیان اینکه در این نمایشگاه سعی شده تا کارگاه های تولیدی آسیب دیده از سیل آق قلا به منظور عرضه آسان تر محصولات خود حضور بیشتری داشته باشند، افزود: هفت دوره پیشین نمایشگاه ها در مشهد برگزار شد که در دوره هفتم میزبان زنان تولید کننده منطقه سیل زده آق قلا بودیم.

 

وی بیان داشت: خراسان رضوی به عنوان معین منطقه سیل زده آق قلا معرفی شده و مجمع خیرین سلامت این استان که شورای مشارکت های زنان یکی از چند زیرمجموعه آن است، در امور فرهنگی و سلامت روح و روان سیل زدگان بخشی از کار را برعهده گرفته است.

/ایرنا

ارسال نظر

آخرین اخبار