رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گفت: متأسفانه برخی ایستگاه‎های آتش‎نشانی گلستان حتی از امکانات و نیازهای اولیه محروم هستند.

برخی ایستگاه‎های آتش‎نشانی گلستان از امکانات اولیه محروم هستند

به گزارش گلستان ۲۴؛ سیدسجاد حسینی صبح امروز در جمع آتش‌نشانان گرگان اظهار کرد: هفتم مهرماه بهانه‎ای برای پاسداشت زحمات آتش‎نشانان است.

وی با بیان اینکه آسیب‎های جسمی از جمله مشکلاتی است که برای آتش‎نشانان ایجاد می‎شود، تصریح کرد: زنگ حریق خطر همیشه در گوش آتش‎نشان است که موجب آلرژی برای آتش‎نشانان می‎شود.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گنبدکاووس به حضور آتش‎نشانان در بحران سیل و امدادرسانی به سیل‎زدگان اشاره کرد و افزود: آتش‎نشانان هنگام خطر در تمامی بحران‎ها در سنگر امدادرسانی هستند.

حسینی متذکر شد: در سال 1397، دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گلستان کارگروه خدمات ایمنی و آتش‎نشانی را راه‌اندازی کرد و تمامی آتش‎نشانان را مورد ارزیابی و بازرسی قرار داد و مشخص شد برخی ایستگاه‎های آتش‎نشانی گلستان حتی از امکانات و نیازهای اولیه محروم هستند.

وی یادآور شد: در برخی ایستگاه‎های آتش‎نشانی گلستان، خودروی آتش‎نشانی قبل از رفتن به صحنه حادثه خود نیاز به امداد دارند که با توجه به این مسأله نوسازی ماشین‎آلات آتش‎نشانی ضروری است.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گنبدکاووس تأکید کرد: در حال حاضر تجهیزات آتش‎نشانی در شهرداری‎های استان گلستان بیشتر از دو تا سه طبقه را نمی‎تواند پاسخگو باشد و نیاز به بالابر اطفای حریق دارند تا بتوانند حریق در طبقات بالا را اطفاء کنند.

حسینی ادامه داد: در حال حاضر ایستگاه آتش‎نشانی گرگان و گنبدکاووس بالابر اطفای حریق دارند و نیاز است برخی شهرداری‌های دیگر استان نیز از این گونه تجهیزات بهره‎مند شوند.

وی به جابه‎جایی نیروهای آتش‎نشانی اشاره کرد و افزود: متأسفانه نیرویی که آموزش دیده است را به دلیل مشکل کوچک به نقطه دیگری منتقل می‎کنند که باید از انتقال نیروهای مجرب به سایر نقاط پرهیز شود.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گنبدکاووس، ناوگان حمل و نقل و تجهیزات نو را از دیگر نیازهای ایستگاه‎های آتش‎نشانی سطح استان گلستان برشمرد و گفت: بیشتر روستاهای استان گلستان دارای ایستگاه آتش‎نشانی هستند اما هنگام خطر خودروی آتش‎نشانی روستا در دهیاری خوابیده و یا نیروهای آن در روستا نیستند و این موجب می‎شود روستاها هنگام بروز حادثه از آتش‎نشانان سطح شهر کمک بگیرند.

حسینی با بیان اینکه گنبدکاووس دارای سه ایستگاه فعال و 45 نفر نیروی مجرب و آموزش دیده است، اذعان کرد: هشت دستگاه ماشین اطفای حریق و دو دستگاه امداد و نجات در ایستگاه‎های آتش‎نشانی گنبدکاووس وجود دارد.

وی یادآور شد: در 6 ماهه نخست سال جاری 461 مورد عملیات اطفای حریق در گنبدکاووس انجام شده است.

/فارس

ارسال نظر

آخرین اخبار