قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۴ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش به ۵۸ دلار رسید.

قیمت جهانی نفت کاهش یافت (۹۸/۰۷/۱۷)

به گزارش گلستان ۲۴؛ در حالی که در آستانه مذاکرات این هفته تنش‌های تجاری بین امریکا و چین بار دیگر بالا گرفته و موجب افزایش احساس عدم قطعیت در مورد رشد اقتصاد جهانی و تقاضا برای نفت گشته است، نرخ نفت امروز برای سومین جلسه متوالی شاهد کاهش بود.

 

انتشار آمارهایی در مورد رشد بیش از حد انتظار ذخایر نفتی در امریکا نیز در افت نرخ نفت موثر بوده است.

بر اساس این گزارش، نرخ هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۴ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش به ۵۸ دلار رسید. نرخ نفت خام امریکا نیز امروز با ۲۴ سنت معادل نیم درصد کاهش به ۵۲ دلار و ۳۹ سنت رسید.

مذاکره‌کنندگان دو اقتصاد بزرگ جهان قرار است روزهای پنجشنبه و جمعه در واشنگتن دیدار و گفت‌وگو کنند. هدف این گفت‌وگوها یافتن راه‌حلی برای پایان بخشیدن به جنگ تجاری یک ساله است که موجب کاهش رشد اقتصاد جهانی شده است.

اما این هفته و پس از آنکه امریکا محدودیت هایی را برای سفر برخی مقامات چینی به امریکا اعلام کرد تنش‌ها بین دو کشور بار دیگر بالا گرفته است. اظهارات یکی از مقامات اتحادیه بسکتبال ملی امریکا در حمایت از معترضان هنگ کنگی نیز دیگر عامل تنش بین دو کشور بوده است.

به گفته هووی لی، تحلیلگر بازار نفت در سنگاپور، این مسائل بازارها را در مسیری پر ریسک قرار داده است، هرچند که به دلیل کمبود عرضه نفت قیمت‌ها از نظر تئوریک باید در بالای ۶۰ دلار قرار بگیرد. درحال‌حاضر به دلیل تمرکز بیش از حد بر بخش تقاضا، نرخ نفت بیش از حد کاهشی شده است.

منبع: تسنیم

 

ارسال نظر

آخرین اخبار