سوء استفاده کنندگان از بی‌اطلاعی مسافران، افزایش عوارض گمرکی واردات تلفن همراه مسافری را بهانه کرده‌اند و پیامکی با این عنوان برای آن‌ها ارسال می‌کنند که گمرک ایران اعلام کرده که این پیامک جعلی است.

پیامک جعلی افزایش عوارض گمرکی واردات تلفن همراه

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از ایرنا، به تازگی برای مقابله با قاچاق تلفن همراه به کشور و سوءاستفاده از واردات گوشی همراه مسافری، معاون فنی گمرک به ایرنا خبر داد که حقوق و عوارض ورودی تلفن همراه از این به بعد با نرخ ارز سنا محاسبه می‌شود.

این تصمیم در شرایطی اخذ شد که میلیون‌ها زائر ایرانی برای مراسم اربعین، عازم کربلا شده‌اند و احتمالا از ابلاغیه جدید ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز بی‌خبر باشند.

این بار سوء استفاده کنندگان از بی‌اطلاعی مسافران، افزایش عوارض گمرکی واردات تلفن همراه مسافری را بهانه کرده‌اند و پیامکی با این عنوان برای آن‌ها ارسال می‌کنند: «با توجه به افزایش نرخ گمرکی تلفن همراه شناسه دستگاه شما به مبلغ ۶ هزار تومان شامل اصلاحیه گمرکی خواهد شد. لطفا نسبت به پرداخت گمرکی و جلوگیری از قطع شدن تلفن همراه خود اقدام کنید. آخرین مهلت پرداخت قانونی ۹۸.۷.۳۱ از طریق لینک زیر خواهد بود: http://irica.run»

گمرک ایران در این زمینه اعلام کرده که پیامک پرداخت عوارض گمرکی اضافی برای تلفن همراه، جعلی است. بنابراین مسافران از مراجعه به سایت مذکور و پرداخت هرگونه هزینه اضافی در آنجا خودداری کنند.

156708543

ارسال نظر

آخرین اخبار