شهردار گرگان گفت: نخستین دهکده فرهنگی و تاریخی انقلاب اسلامی با کمک سازمان تبلیغات اسلامی کشور در گرگان ساخته می‌شود.

نخستین دهکده فرهنگی و تاریخی انقلاب اسلامی در گرگان ساخته می‌شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ عبدالرضا دادبود در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان با اشاره به پیشنهاد رئیس سازمان تبلیغات اسلامی برای ساخت دهکده فرهنگی و تاریخی در گرگان اظهار داشت: حجت‌الاسلام قمی پیشنهاد ساخت این دهکده را به شهرداری گرگان داد که ما این پیشنهاد را پذیرفتیم.

وی افزود: این دهکده برای نخستین بار در کشور قرار است در گرگان ساخته شود وهمه هزینه آن را سازمان تبلیغات اسلامی کشور پرداخت می‌کند و شهرداری گرگان باید زمینی به مساحت 5 هکتار را در اختیار آنها قرار دهد.

شهردار گرگان گفت: این دهکده با تاکید بر سبک زندگی ایرانی اسلامی و با موضوع نقش خانواده در پیشبرد زیست بوم فرهنگی ساخته می‌شود.

دادبود در ادامه با اشاره به اینکه در این دهکده علاوه بر پردیس سینمایی و مراکز تفریحی و بازارچه سنتی موارد دیگری هم دیده شده است، خاطرنشان کرد: مراکز اردوگاهی، مراکز فرهنگی برای کودکان در همه سنین، طراحی بافت قدیم گرکان، دریاچه مصنوعی و پیاده‌راه در این پروژه دیده شده است.

وی اظهار داشت: همه تلاش ما بر این است که این فضا مهیا شود تا شاهد توسعه و ایجاد نخستین دهکده فرهنگی و تاریخی انقلاب اسلامی کشور در گرگان باشیم.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار