در حالی که سرمایه‌گذاران در انتظار روشن شدن سرنوشت مذاکرات تجاری میان امریکا و چین هستند، نرخ طلا پس از کاهش بیش از یک درصدی در جلسه قبل، امروز اندکی افزایش یافت.

آخرین قیمت جهانی طلا

به گزارش گلستان ۲۴؛ بر اساس این گزارش، نرخ هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۴۸۶ دلار و ۵۳ سنت رسید. نرخ فلز زرد روز سه شنبه ۱.۷ درصد افت کرده بود. این بزرگترین افت نرخ روزانه از اواخر ماه سپتامبر تاکنون بود. نرخ طلا در بازار امریکا نیز امروز با ۰.۳ درصد افزایش به ۱۴۸۸ دلار رسید.

ارزش سهام‌های آسیایی امروز تغییر اندکی داشت. سرمایه‌گذاران همچنان در انتظار تحولات جدید در حوزه جنگ تجاری و مذاکرات میان امریکا و چین هستند.

با توجه به کاهش خوش بینی سرمایه‌گذاران به پیشرفت‌های حاصل شده در مذاکرات تجاری و عدم دستیابی به نتایج ملموس در گفت‌وگوهای اخیر، میزان سوددهی اوراق خزانه در آسیا اندکی کاهش داشته و نرخ نفت نیز اندکی افت نموده است.

واشنگتن و پکن در تلاشند تا اختلافات خود را برای امضای فاز نخست توافق تجاری در ماه جاری میلادی پایین بیاورند. گزینه هایی همچون آلاسکا و یونان به عنوان محل احتمالی امضای توافق روی میز قرار دارد.

به دلیل افزایش خوش بینی‌ها به انعقاد توافق تجاری و انتشار مجموعه‌ای از آمارهای خوش بینانه از اقتصاد امریکا، شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی امروز بالا باقی ماند. تقویت ارزش دلار موجب گران شدن طلا برای خریدارانی می‌شود که از ارزهای غیردلاری استفاده می‌کنند.

در همین حال، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس امروز قرار است به صورت رسمی روز ۱۲ دسامبر را به عنوان تاریخ برگزاری انتخابات اعلام کند و از رای دهندگان بخواهد که از وی برای اجرایی کردن برگزیت در چند هفته آینده حمایت کنند.

 منبع: رویترز

 

ارسال نظر

آخرین اخبار