نرخ نفت برنت دریای شمال امروز با ۱۴ سنت معادل ۰.۲ درصد کاهش به ۶۲ دلار و ۴ سنت در هر بشکه رسید.

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۸/۲۱

به گزارش گلستان ۲۴؛ رویترز گزارش داد، در حالی که هنوز مشخص نیست که آیا پیشرفتی واقعی در مذاکرات تجاری امریکا و چین حاصل شده است و در حالی که افزایش تولید نفت عربستان نگرانی‌ها در مورد مازاد عرضه را تقویت کرده است، نرخ نفت خام امریکا امروز برای دومین جلسه متوالی افت کرد.

بر اساس این گزارش، نرخ هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدییت امریکا امروز با ۱۸ سنت معادل ۰.۳ درصد کاهش به ۵۶ دلار و ۶۸ سنت رسید. نرخ نفت خام امریکا دیروز نیز ۰.۷ درصد کاهش یافته بود.

قیمت نفت برنت دریای شمال نیز امروز با ۱۴ سنت معادل ۰.۲ درصد کاهش به ۶۲ دلار و ۴ سنت رسید. دیروز نرخ نفت برنت نیم درصد افت کرده بود.

پس از آنکه دوباره تردیدهایی در مورد احتمال انعقاد فاز نخست توافق تجاری مطرح شد، نگرانی‌ها در مورد تاثیر جنگ تجاری ۱۶ ماهه بین امریکا و چین بر میزان تقاضای برای نفت بار دیگر افزایش یافته است.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری امریکا روز شنبه گفت، مذاکرات با چین خیلی خوب پیش می‌رود اما امریکا تنها توافقی را امضا خواهد کرد که برای واشنگتن مناسب باشد. وی همچنین گزارش‌ها در مورد تمایل امریکا برای لغو تعرفه‌های وضع شده علیه کالاهای چینی را رد کرد.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد موسسه اوآندا در این باره گفت: «قیمت نفت در روزهای آغازین هفته با توجه به نگرانی‌های مطرح شده در زمینه به نتیجه رسیدن توافق تجاری تضعیف شده است، زیرا ادامه جنگ تجاری می‌تواند موجب تضعیف تقاضا برای نفت شود.»

در آستانه سخنرانی ترامپ در کلوب اقتصادی نیویورک در اواخر امروز و گمانه زنی‌ها در خصوص اشاره احتمالی وی به توافق تجاری با چین تجار در سایر بازارها نیز روندی احتیاطی را در پیش گرفته‌اند.

در بخش عرضه، عربستان تولید نفت خود را در ماه اکتبر به ۱۰.۳ میلیون بشکه در روز افزایش داده، هرچند که میزان تولید این کشور همچنان زیر سقف تعیین شده از سوی اوپک قرار دارد.

منبع: تسنیم

 

ارسال نظر

آخرین اخبار