قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با یک سنت افزایش به ۶۳ دلار و ۶۴ سنت رسید.

قیمت جهانی نفت (۹۸/۰۹/۰۵)

به گزارش گلستان ۲۴؛ پس از اظهارات مقامات امریکایی و چینی که امیدها نسبت به انعقاد توافق تجاری در آینده نزدیک را همچنان زنده نگاه داشت، نرخ نفت روز سه شنبه ثابت بود و افزایش قیمت‌های جلسه قبلی تثبیت شد.

بر اساس این گزارش، نرخ هر بشکه نفت برنت امروز با یک سنت افزایش به ۶۳ دلار و ۶۴ سنت رسید. در جلسه قبل نرخ نفت برنت ۰.۴ درصد افزایش یافته بود. نرخ نفت وست تگزاس اینترمدییت هم پس از رشد ۰.۴ درصدی در روز دوشنبه امروز با ۵ سنت کاهش به ۵۷ دلار و ۹۶ سنت رسید.

بر اساس اعلام وزارت بازرگانی چین، مذاکره‌کنندگان ارشد تجاری چین و امریکا صبح سه شنبه با یکدیگر به صورت تلفنی گفت‌وگو کرده‌اند. دو طرف تلاش دارند با انعقاد یک توافق اولیه به جنگ تجاری ۱۶ ماهه که تاثیر مخربی بر اقتصاد جهانی داشته است پایان دهند.

استفن اینز، تحلیلگر بازار نفت در موسسه آکسی تریدر گفت: «قیمت نفت به شدت از تحولات مربوط به مذاکرات تجاری تاثیر می‌پذیرد... خوش بینی نسبت به انعقاد یک توافق تجاری همچنان موجب تقویت نرخ نفت است.»

روزنامه گلوبال تایمز، وابسته به حزب کمونیست چین پیشتر گزارش داده بود که امریکا و چین به انعقاد فاز نخست توافق تجاری نزدیک تر شده‌اند. با این حال این روزنامه خاطرنشان کرده که واشنگتن و پکن هنوز بر سر جزییات یا میزان بازگشت تعرفه‌های وضع شده بر کالاهای چینی توافق نکرده‌اند. اصرار چین بر برداشته شدن تعرفه‌های وضع شده از سوی امریکا بر کالاهای چینی یکی از عوامل اصلی طولانی شدن روند مذاکرات است.

در بخش عرضه، در حالی که قرار است اوپک و متحدانش روز ۵ دسامبر در وین تشکیل جلسه دهند، انتظار می‌رود توافق کاهش تولید تا اواسط سال ۲۰۲۰ میلادی تمدید شود.

منبع: تسنیم

 

ارسال نظر

آخرین اخبار