حجت الاسلام و المسلمین درویشیان با اشاره به بررسی درآمد و هزینه کرد منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین گفت: طبق بررسی‌هایی که داشتیم به بیش از ۹۲ هزار خانوار (۱۵۷ هزار نفر) تحت پوشش کمیته امداد کمک هزینه معیشتی پرداخت نشده و با پیگیری هایی که داشتیم مقرر شد از این ماه به لیست دریافت کنندگان اضافه شوند و معوقه‌ ماه گذشته نیز به آن‌ها پرداخت شود.

واریز یارانه معیشتی بیش از ۹۲ هزار خانوار+جزییات

به گزارش گلستان ۲۴؛ واریز یارانه معیشتی بیش از ۹۲ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد با پیگیری‌های سازمان بازرسی کل کشوربه گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، حجت الاسلام و المسلمین حسن درویشیان در جریان سفر به استان خراسان رضوی با آیت الله علم الهدی نماینده، ولی فقیه و امام جمعه مشهد مقدس دیدار و گفتگو کرد.

حجت الاسلام و المسلمین درویشیان با اشاره به تکلیف آیت الله رئیسی به سازمان بازرسی کل کشور در خصوص بررسی درآمد و هزینه کرد منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین تصریح کرد: سازمان بازرسی میزان درآمد دولت از اجرای این طرح و نحوه پرداخت آن به مشمولین را به صورت مرتب رصد می‌کند و نواقص موجود را به دستگاه‌های مربوطه جهت رفع آن‌ها اعلام و پیگیری می‌کند به عنوان نمونه طبق بررسی‌هایی که داشتیم به بیش از ۹۲ هزار خانوار (۱۵۷ هزار نفر) تحت پوشش کمیته امداد کمک هزینه معیشتی پرداخت نشده و با پیگیری‎هایی که داشتیم مقرر شد از این ماه به لیست دریافت‎کنندگان اضافه شوند و معوقه‌ی ماه گذشته نیز به آن‌ها پرداخت شود.
 
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به ارائه لایحه‌ی بودجه‌ی سال آینده از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: یکی از راهکار‌هایی که برای جبران کسری بودجه وجود دارد، تمرکز بر وصول معوقات مالیاتی است و ما حاضریم در این زمینه به دولت کمک کنیم.
 
وی در خصوص نگرانی‌های مقام معظم رهبری درباره‌ کاهش رشد جمعیت اظهار داشت: طبق گزارش‌هایی که به سازمان رسیده است هنوز برخی از اقدامات پیشگیرانه‌ای که وزارت بهداشت در گذشته در راستای سیاست کنترل جمعیت انجام می‎داد، در برخی مراکز بهداشتی کماکان ادامه دار است که پیگیری این موضوع در دستور کار سازمان بازرسی است.
 
حجت الاسلام و المسلمین درویشیان ضمن معرفی فتوحی به عنوان بازرس کل جدید این استان اظهار داشت امیدواریم آقای فتوحی را از رهنمودها، ارشادات و حمایت‎های خود بهره‌مند کنید تا همچون سوابق گذشته در انجام این وظیفه مهم نیز موفق باشند.
 
آیت الله علم الهدی نیز خطاب به حجت الاسلام و المسلمین درویشیان اظهار داشت: توان، دقت و قدرت پیگیری شما در مسائل اجرایی بالاست و این موضوع قابل تقدیر است البته تعداد نیروی انسانی شما برای این حجم از کاری که بر عهده‎ی شماست کافی نیست و لازم است در این خصوص تمهیداتی اندیشیده شود.
 
نماینده ی، ولی فقیه در استان خراسان رضوی با اشاره به انتصاب حجت الاسلام فتوحی به عنوان بازرس کل استان خراسان رضوی گفت: امیدواریم آقای فتوحی نیز همچون شما موارد متعدد استان را پیگیری کنند و انتظار داریم با هماهنگی دیگر مسئولان و مدیران استانی وظایف خود را به خوبی انجام دهند. منبع/خبرگزاری میزان

 

ارسال نظر

آخرین اخبار