استانداری‌ها و شوراهای اسلامی شهر‌های مختلف کشور با هدف بزرگداشت خدمات و تلاش‌های سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اسامی برخی از اماکن و معابر عمومی را به نام «سردار سلیمانی» تغییردادند.

تغییر نام اماکن و معابر عمومی به‌نام سردار شهید سلیمانی

به گزارش گلستان ۲۴؛ در همین ارتباط، پایانه مرزی مهران، به‌نام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی نامگذاری شد. «عبدالهاشم حسن نیا» رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه این نامگذاری به پیشنهاد سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای و با موافقت وزیر راه و شهرسازی انجام شد، گفت: اگر امروز زمینه سفر میلیون‌ها نفر از محبان اهل بیت(ع) و زائران و عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) به سهولت و در نهایت امنیت از قلمرو کشورمان به عتبات عالیات فراهم است، قطعاً این امنیت، ثمره و حاصل مجاهدت، تلاش و از خودگذشتگی‌های سربازان دلاور و رشید نظام است که بی‌شک سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی نقش بی‌بدیلی در تأمین امنیت منطقه و امکان انجام سفر‌های امن زائران به عتبات عالیات داشته است.
همچنین ایستگاه مترو هشتگرد که به‌عنوان بزرگ‌ترین ایستگاه متروی سطحی کشور مطرح است و در استان البرز واقع شده، به‌نام سردار سلیمانی نامگذاری شد. از طرفی، اعضای شورا شهر گرگان نیز اعلام کردند که یکی از خیابان‌ها یا اماکن اصلی این شهر به‌نام حاج قاسم سلیمانی نامگذاری خواهد شد. در این جلسه همچنین چند پیشنهاد کمیته نامگذاری برای تغییر نام برخی معابر و خیابان‌های شهر گرگان در صحن رسمی مطرح و مورد تصویب قرار گرفت.
«مهدیه سادات قافله باشی» رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر قزوین هم اعلام کرد: لایحه نام‌گذاری یکی از معابر اصلی شهر قزوین با تصویب اعضای شورای اسلامی شهر قزوین به‌نام سپهبد شهید قاسم سلیمانی مصوب شد. بر این اساس، بلوار دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) حد فاصل میدان سرداران تا آزادراه قزوین- زنجان، خیابان نادری حدفاصل نادری تا آزادی و همچنین میدان عدل برای نامگذاری به‌نام این شهید بزرگوار پیشنهاد شده بود که در نهایت خیابان نوروزیان برای این نامگذاری انتخاب شد.
مدیر عامل گمرکات فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران هم از نامگذاری فرودگاه  اهواز به نام «سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی» خبرداد.

/ایران زمین

ارسال نظر

آخرین اخبار