با بهره گیری از روش‌های خانگی و حرکات کششی می‌توان از درد کمر نجات پیدا کرد.

نجات از کمردرد با چند روش درمانی خانگی

به گزارش گلستان ۲۴؛ امروزه تقریبا تمام افراد به نحوی از کمر درد رنج می‌برند و به همین دلیل مدام به پزشک مراجعه کرده و هزینه‌های زیادی بابت درمان پرداخت می‌کنند. کمردرد در افراد به دلایل مختلفی رخ می‌دهد که تشخیص آن به عهده پزشک است. اما این عارضه ممکن است به علت نشستن زیاد در پشت مانیتور، بلند کردن اجسام سنگین و یا در حین ورزش بروز کند.

درصد بالایی از مبتلایان به دیسک کمر با درمان‌های غیر جراحی بهبود می‌یابند؛ برای مثال تمرینات کششی یکی از مهم‌ترین روش‌های خانگی و مفید برای درمان دیسک کمر است. در این بسته چند روش ساده برای درمان این عارضه به شما پیشنهاد می‌کنیم.

بدن خود را به سمت زمین بکشید

یک پای خود را به صورت کشیده رو به جلو و مستقیم روی یک جسم محکم بگذارید و سپس با دو دست خود در جهت پا به مدت یک دقیقه خم و راست شوید و بعد دوباره جهت پا را عوض کنید. این کار باعث بهبود کمر درد شما خواهد شد. فقط حواستان باشد که در این روش باید پاشنه شما روی جسم قرار بگیرد و پنجه‌ها رو به بالا باشد.

شنا سوئدی

یکی دیگر از مهم‌ترین روش‌ها و تکنیک‌های موثر در جهت بهبود درد کمر این است که دو زانو و کف دو دست خود را روی زمین قرار دهید و مانند شناسوئدی به مدت یک دقیقه بالا و پایین بروید در این حالت سر باید بالاتر از کمر قرار بگیرد و کمر صاف باشد.

روی زمین دراز بکشید

روی زمین بخوابید تا کمر شما کاملا کف زمین را احساس کند؛ سپس زانو‌های خود را خم کنید و کف پای خود را روی زمین بگذارید و دستانتان را زیر سر قرار دهید. بعد به آرامی کمر خود را به مدت یک دقیقه بالا و پایین ببرید تا شاهد بهبود درد کمر خود باشید.

پهلو بزنید

به روی پهلوی سمت راست خود دراز بکشید و سپس دست راستتان را روی زمین بگذارید و به مدت یک دقیقه تمام جسم خود را به سمت بالا هدایت کنید و دوباره جهت خود را عوض کرده و به با همان زمان ذکر شده، حرکات را تکرار کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران

 

ارسال نظر

آخرین اخبار