مشعل سیزدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری به میزبانی استان گلستان مسیر جاذبه‌های شهرستان کلاله را پیمود و مورد استقبال مسئولان این شهرستان قرار گرفت.

میزبانی کلاله از مشعل سیزدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری

به گزارش گلستان ۲۴؛ به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان، پیمایش جاذبه‌های گردشگری گلستان به مناسبت میزبانی این استان از گردهمایی راهنمایان گردشگری کشور در اسفندماه و با هدف معرفی این رویداد مهم در سطح استان از 19 دی آغاز شد و یکشنبه 6 بهمن‌ماه مشعل این گردهمایی میهمان شهرستان کلاله بود.

تاج‌دردی قره‌جه راهنمای گردشگری استان گلستان در این مرحله از پیمایش از روستای تمرقره قوزی، بخشی از دیوار تاریخی گرگان، بقعه خالد نبی (ع)، کوه‌های هزار دره، گورستان تاریخی خالدنبی و تفرجگاه‌های آقسو و زاو عبور کرد.

مشعل این پیمایش در شهرستان کلاله مورد استقبال معاون فرماندار کلاله، مدیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان، بخشدار مرکزی، دهیار روستای تمرقره‌قوزی و فعالان گردشگری شهرستان قرار گرفت.

پیمایش جاذبه‌های استان گلستان در مسیر 80 جاذبه تاریخی، طبیعی و فرهنگی در 14 شهرستان به طول حدود 400 کیلومتر صورت می‌گیرد.

ابتدا و انتهای مسیرهای پیش‌بینی‌شده در این پیمایش جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و فرهنگی شهرستان‌های استان است و در طول این مسیرها جاذبه‌های شهرستان توسط کمیته تولید محتوای این رویداد ملی معرفی می‌شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار