رئیس اداره نظارت بر امور حیات‌وحش اداره کل محیط زیست گلستان گفت: بعد تلفات پرندگان آبزی مهاجر در سواحل بندرترکمن، حال تلفات پرندگان به سواحل بندرگز هم رسیده و روز گذشته لاشه ۲۲۰۰ قطعه پرنده از سواحل این شهرستان جمع‌آوری شده است.

تلفات پرندگان مهاجر به سواحل بندرگز هم رسید

به گزارش گلستان ۲۴؛ محمود شکیبا در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: از حدود ۱۰ روز قبل بود که روزانه تلفات پرندگان مهاجر آبزی را در سواحل بندر ترکمن داریم. طی دو روز گذشته تلفات پرندگان به سواحل بندرگز هم رسیده، به‌طوری که روز گذشته تلفات در بندرترکمن کم شده بود ولی در بندرگز خیلی زیاد بود.

وی بیان کرد: مجموعاً طی این مدت حدود ۸۰۰۰ قطعه پرنده مهاجر در سواحل این دو شهرستان در غرب گلستان و شرق خلیج گرگان تلف‌شده است.

رئیس اداره نظارت بر امور حیات‌وحش اداره کل محیط زیست گلستان تصریح کرد: بیش از ۹۰ درصد پرندگان تلف‌شده از گونه چنگر و مابقی از گونه‌های کشیم، مرغابی و فلامینگو هستند.

شکیبا بابیان اینکه لاشه پرندگان با حضور کارشناسان دامپزشکی به‌صورت بهداشتی دفن می‌شود، افزود: علت مرگ‌ومیر پرندگان هنوز از سوی دامپزشکی اعلام‌نشده است.

وی تأکید کرد: پایش منظم و مستمر سواحل استان به‌صورت روزانه تا پایان مشاهده تلفات پرندگان مهاجر آبزی ادامه خواهد داشت.

رئیس اداره نظارت بر امور حیات‌وحش اداره کل محیط زیست گلستان بیان کرد: تا وقتی‌که علت مرگ‌ومیر پرندگان مشخص نشده از مردم و گردشگران درخواست می‌کنیم که از نزدیک شدن به سواحل این مناطق خودداری کنند. همچنین در صورت مشاهده پرندگان بیمار و یا لاشه پرندگان، هرگز به آن‌ها دست نزنند و موضوع را با شماره تماس ۱۵۴۰ به کارشناسان محیط زیست اطلاع دهند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار