سازمان هواشناسی از بارش برف و باران طی امروز و فردا در برخی استان‌های غربی و شرقی کشور و افزایش آلاینده‌های جوی در شهرهای پرجمعیت و صنعتی خبر داد.

هواشناسی ایران ۹۸/۱۲/۱۸|بارش برف و باران ۲روزه در برخی استان‌ها

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از تسنیم، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی سامانه بارشی امروز در بخش‌هایی از غرب، جنوب غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و بخش‌هایی از مرکز فعال خواهد بود.

از بعدازظهر امروز سامانه بارشی به‌سمت شرق کشور حرکت می‌کند و در دامنه‌های زاگرس مرکزی، شمال و شرق فارس،‌ نوار غربی اصفهان، شمال و غرب کرمان، شمال هرمزگان و بخش‌هایی از یزد و خراسان جنوبی و ارتفاعات جنوب شرق بارش‌های پراکنده پیش‌بینی شده است.

 بر اساس اعلام سازمان هواشناسی فعالیت سامانه بارشی فردا دوشنبه در جنوب شرق کشور، بخش‌های مرکزی و جنوبی کرمان، جنوب شرق فارس، هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان متمرکز خواهد بود و باعث رگبار باران، رعدوبرق و وزش بادهای شدید در این مناطق می‌شود. سامانه بارشی اواخر روز دوشنبه از کشور خارج می‌شود.

از روز سه‌شنبه تا آخر هوا پایداری هوا در اکثر مناطق کشور پیش‌بینی شده است که باعث افزایش آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت می‌شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار