هفته گذشته اعضای شورای شهر تهران با افزایش تا ۲۵ درصدی کرایه‌های تاکسی در سال ۹۹ موافقت کردند که در صورت تصویب فرمانداری کرایه‌های تاکسی نسبت به نرخ کرایه‌ها تا نیمه اسفند سال ۹۸ تا ۳۶ درصد افزایش خواهد یافت.

احتمال افزایش ۳۶ درصدی کرایه تاکسی در سال جدید

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از مهر، محسن هاشمی در جریان بررسی این دو فوریت با بیان اینکه افزایش ۱۱ درصدی کرایه‌ها تا پایان امسال از سوی دولت تصمیم گیری شده و برای طی کردن مسیر قانونی باید در شورا مصوب شود، گفت: درحال‌حاضر زمان برای اجرای این مصوبه دولت دیر هم شده و از سرپرست معاونت حمل‌ونقل درخواست کردم مصوبه دولت را اجرایی کند تا ما آن را در صحن تصویب کنیم که امیدوارم اجرایی شده باشد. پیشنهاد ۱۱ درصدی به دلیل افزایش نرخ بنزین بوده و برای اجرا در سال ۹۸ به تصویب خواهد رسید.علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان تاکسیرانی نیز در صحن شورا با اشاره به اینکه در مصوبه سال ۹۸ که نرخ کرایه‌های تاکسی اشاره شده بود که افزایش نرخ در صورت افزایش نرخ انرژی است و با توجه به افزایش نرخ بنزین باید در خصوص افزایش کرایه‌های تاکسی تصمیم گیری می‌شد، گفت: با وجود دادن سهمیه به رانندگان نرخ پایه بنزین با افزایش ۵۰ درصدی از هزار تومان به ۱،۵۰۰ تومان رسیده بود اما به دلیل اجرای هماهنگ با دولت هیچ گونه افزایشی در کرایه‌ها رخ نداد. در تاریخ هفتم بهمن نامه‌ای از استانداری به شهرداری که اثر ۱۱ درصدی نرخ بنزین بر کرایه‌ها را تایید کرده بود با توجه به اینکه قشر بزرگی در جامعه درگیر این موضوع هستند درخواست می‌کنم این افزایش به تصویب برسد زیرا سه ماه نیز رانندگان تاکسی با تاخیر و زیان مواجه شدند.

حسن رسولی در مخالفت با دو فوریت گفت: چرا ۹ روز مانده به پایان سال این افزایش را تصویب کنیم و این ۱۱ درصد به نرخ افزایش در سال ۹۹ اضافه شود که محسن هاشمی توضیح داد: این ۱۱ درصد برای افزایش نرخ پایه امسال است و سال آینده نیز ۲۵ درصد به کرایه‌ها افزوده خواهد شد.

اعضای شورا با ۱۵ رای به این دو فوریت رای دادند و پیشنهاد ۱۱ درصدی نیز بدون مخالفت و با ۱۵ رای به تصویب رسید و نرخ کرایه‌های تاکسی در سال ۹۸، ۱۱ درصد افزایش یافت.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار