معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان گفت: کشاورزان استفاده از کود سرک در مزارع کلزا، گندم و جو را جدی بگیرند.

توصیه کارشناسان جهادکشاورزی به استفاده کود سرک در مزارع گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ محمدرضا عباسی صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار کرد: با توجه به اینکه شرایط اقلیمی خاصی در آذر و دی‌ماه سال جاری سپری کردیم و شاهد کاهش رشد رویشی گیاهان زراعی در استان بودیم کشاورزان نسبت به استفاده از کود سرک در مزارع گندم و جو اقدام کنند.

وی تصریح کرد: کشاورزان می‌توانند در این فرصت باقی‌مانده از سال اقدام به محلول‌پاشی با استفاده از کودهای نیترو کنند زیرا گیاه در مرحله رشد زایشی قرا می‌گیرد که نیاز به تغذیه غذایی دارد.

*کشاورزان «در مرحله 20 درصد گلدهی کلزا» اقدام به سم‌پاشی کنند

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان ابراز کرد: کشاورزان با استفاده از سموم قارچ‌کش به‌ویژه در مزارع کلزا که در مرحله 20 درصد گلدهی قرار دارند باید به یک نوبت سم‌پاشی بر علیه بیماری قارچی کلزا اقدام کنند.

عباسی خاطرنشان کرد: کشاورزان به منظور سلامت و رشد برگ‌ها در مزارع گندم و جو طی 10 روز باقی‌مانده از سال اقدام به سموم قارچ‌کش در سطح مزارع خود کنند.

وی اظهار کرد: تمام مراکز خدمات جهادکشاورزی استان گلستان اعم از کلینیک‌های گیاهپزشکی و سم‌فروش‌ها و کارگزاری‌ها در ایام تعطیلات نوروز دایر خواهد بود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار