در روزهای پایانی سال، ازدحام مردم در بازار و رعایت نکردن برخی اصناف نسبت به دستورالعمل‌های ساعت کاری تعیین شده، تعداد بیماران کرونایی در برخی شهرهای استان روبه افزایش بوده و ظرفیت برخی بیمارستان‌ها نیز تکمیل شده است.

آخرین اخبار کرونا در گلستان| تکمیل ظرفیت برخی بیمارستان‌ها/ شناسایی ۴۲ مورد ابتلای جدید

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از تسنیم از گرگان، در روزهای پایانی سال به رغم همه هشدارها و تأکیداتی که مسئولان بهداشتی و درمانی استان داشتند، برخی از شهروندان بی توجه به این توصیه‌ها، ساعت‌ها در خیابان‌ها حضور دارند.

ازدحام در بازار و رعایت نکردن برخی اصناف از دستورالعمل ساعت کاری تعیین شده، سبب افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در برخی شهرهای استان شده است. در علی‌آبادکتول طبق گفته‌های فرماندار، تعداد فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا نیز در حال افزایش بوده و ظرفیت بیمارستان بقیه‌الله الاعظم این شهرستان نیز تکمیل شده است.

شناسایی 42 مورد ابتلای جدید کرونا در استان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در آخرین گفت‌وگو با خبرنگاران از شناسایی 42 مورد ابتلای جدید بیماری کرونا در استان خبر داد و گفت: از ابتدای اسفندماه امسال 2 هزار و 930 نفر با علایم حاد تنفسی، مشکوک و مبتلا به کرونا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بستری شدند.

عبدالرضا فاضل افزود: تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های استان به ظاهر کاهش یافته و به 861 نفر رسیده است. البته این به خاطر شرایط بهتر خانواده‌ها در منزل برای نگهداری بیماران است.

وی ادامه داد: از 887 بیماری که از آنها نمونه برداری شده 301 نفر جواب آزمایش آنان مثبت بوده و 586 تست نیز منفی بود. متأسفانه 72 نفر از بیماران نیز جان خود را از دست دادند و 42 مورد ابتلای جدید نیز روز گذشته در استان شناسایی شد.

پرداخت 374 میلیارد ریال به دانشگاه علوم پزشکی استان

مهرداد کمانگری، مدیرکل بیمه سلامت استان نیز صبح امروز در جمع خبرنگاران از پرداخت 374 میلیاردریال از مطالبات دانشگاه علوم پزشکی استان خبر داد.

وی گفت: تلاش سازمان بیمه سلامت ایران، تامین و پرداخت مطالبات مراکز درمانی به صورت منظم است به طوری که در سال 98 نسبت به سنوات گذشته پرداخت‌های بیمه سلامت از نظم خاصی برخوردار بوده و امید می‌رود این روند پرداخت تاثیر بسزایی در کیفیت خدمات ارائه شده به بیمه‌شدگان این سازمان داشته باشد.

وی افزود: در این شرایط حساس برای حمایت هر چه بیشتر از نظام سلامت و برای تسریع و ارتقای خدمت‌رسانی شایسته به مردم استان 374 میلیارد ریال از مطالبات دانشگاه علوم پزشکی گلستان پرداخت شد که مبلغ 150 میلیارد ریال آن تخصیص موردی و ویژه به این استان بوده است.

همکاری هنرمندان برای تولید ماسک و کاورهای بهداشتی

احمد تجری، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گفت: هنرمندان صنایع‌دستی استان به دلیل افزایش نیاز به ماسک در روزهای شیوع ویروس کرونا، به صورت داوطلبانه به کمک مردم آمدند و در کارگاه‌های خود با تولید ماسک‌ و کاورهای بهداشتی و همچنین توزیع اقلام بهداشتی، ضمن مشارکت در پویش مبارزه با کرونا، برای رفع بخشی از نیازهای مردم در این زمینه تلاش می‌کنند.

وی با اشاره به تولید 10 هزار ماسک و کاور بهداشتی از سوی هنرمندان گفت: تعدادی از این هنرمندان با اهدای ماسک‌های تولیدی خود به گروه‌های کمتر برخوردار جامعه در پویش مبارزه با کرونا مشارکت کردند.

تجری با اشاره به این که این روزها اقشار و اصناف مختلف برای حفظ سلامتی مردم پای کار آمده‌اند، تصریح کرد: مبارزه با شیوع کرونا ویروس همت همگانی را می‌طلبد و در این میان هنرمندان صنایع‌دستی گلستان با تدبیر بموقع و نیازسنجی، تولید ماسک‌های بهداشتی را در دستور کار خود قرار دادند.

وی در ادامه از تعطیلی موزه‌ها و اماکن گردشگری استان به علت شیوع کرونا در نوروز 99خبر داد و گفت: براساس دستورالعمل ابلاغی از وزارتخانه، تمامی اماکن گردشگری و موزه‌ها در این ایام تعطیل خواهند بود. همچنین براساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا، در نوروز پیش‌رو حضور مسافران و گردشگران در استان ممنوع شده و صاحبان واحدهای اقامتی حق اجازه دادن واحدهای خود را به گردشگران ندارند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار