وزیر کار گفت: جلسه آینده شورای عالی کار برای تعیین حداقل دستمزد کارگران در سال ٩٩ چهارشنبه برگزار می‌شود که با توجه به اعمال تحریم‌ها و شیوع ویروس کرونا، باید علاوه بر معیشت کارگران حیات این بنگاه‌ها را هم مدنظر قرار دهیم و به جمع بندی مناسب برسیم.

فردا حداقل دستمزد ۹۹ مشخص می‌شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی امروز در پایان نخستین جلسه شورای عالی کار گفت: جلسه آینده شورای عالی کار برای تعیین حداقل دستمزد کارگران در سال ٩٩ چهارشنبه برگزار می‌شود.

 
 
وی تاکید کرد: هم اکنون در تامین حداقل معیشت کارگران عقب ماندگی داریم و این موضوع به دوران جنگ تحمیلی و عدم تعیین جلسه تعیین مزد برای مدت ۶ سال برمی‌گردد.
 
 
 
وزیر کار با بیان این که از سال ٩٢ تلاش شده این عقب ماندگی را جبران کنیم، گفت: اما با وجود شرایط اقتصادی، تحریم‌های ظالمانه و پایین آمدن ارزش پول ملی که موجب رشد شاخص تولید و افزایش بهای کالا شده این مهم محقق نشده است.
 
 
 
وزیر کار تاکید کرد: تلاش می‌کنیم به شرایط مطلوب برای تامین حداقل معیشت کارگران نزدیک شویم و در این مسیر باقی بمانیم.
 
 
 
وی بیان کرد: در دنیا تامین هزینه زندگی کارگران تنها از محل حداقل دستمزد نیست و این تنها در بخشی از کشورهای توسعه یافته است که ٧٠ درصد زندگی کارگران از این محل تامین می‌شود.
 
 
 
شریعتمداری گفت: با توجه به اعمال تحریم‌ها و شیوع ویروس کرونا که حیات بنگاه‌های اقتصادی به ویژه بنگاه‌های خرد و کوچک را تحت تاثیر قرار داده است، باید علاوه بر معیشت کارگران حیات این بنگاه‌ها را هم مدنظر قرار دهیم و به جمع بندی مناسب برسیم.
 
 
 
منبع: فارس

 

 
 
 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار