رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو گفت: افزایش نرخ پراید ارتباطی با توقف خط تولید آن ندارد، دلالان و سوء استفاده‌کنندگان از بازار، نرخ خودرو را بالا بردند.

بالا رفتن قیمت پراید ربطی به توقف خط تولید ندارد

به گزارش گلستان ۲۴؛ سعید موتمنی درباره اینکه پراید با چه قیمتی در بازار خودرو، خرید و فروش می‌شود، گفت: بالاترین عددی که خودروی پراید معامله شده ۷۳ میلیون تومان بوده و مابقی اعدادی که اعلام می‌شود، تنها روی کاغذ است و این بدان معنا است که پراید با قیمت‌های ۸۰ و ۹۰ میلیون تومانی که گفته می‌شود، اصلا خرید و فروش نمی‌شود.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو ادامه داد: از روزی که گفته شده نرخ پراید به بیش از ۸۰ میلیون تومان رسیده نه فردی خریده و نه فردی با این نرخ فروخته است.

وی گفت: چند وقتی است که در بازار خودرو، خریداری وجود ندارد و کسب و کار نمایشگاه داران به شدت کساد است؛ از سویی حضور برخی از دلالان در بازار خودرو باعث شده که نمایشگاه داران و سایر فعالان این حوزه با چالش‌های زیادی مواجه شوند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو ادامه داد: از زمانی که اعلام شد نرخ خودرو قرار است بازنگری شود، نرخ پراید و سایر خودروها بالا رفت و این امر ربطی به توقف خط تولید پراید ندارد.

وی با بیان اینکه نمایشگاه داران مخالف هر گونه افزایش نرخ خودرو هستند، چرا که این امر رکود بازار خودرو را تشدید می‌کند، تصریح کرد: بازار خودرو به نظارت نیاز دارد تا دلالان نتوانند جولان دهند، این افراد با سوء استفاده از شرایط بازار می‌خواهند قیمت‌ها را بالا ببرند.

موتمنی اظهارکرد: اگر شرکت‌های خودروسازی حجم بیشتری خودرو وارد بازار کنند، قیمت‌ها معقول خواهد شد و دیگر امکان سوء استفاده از بازار نیست.

وی در پایان تصریح کرد: امیدواریم مراجع نظارتی، سطح نظارت بر بازار خودرو را بیشتر کنند تا مشکلات به وجود آمده برطرف شود.

منبع: سایپانیوز

 

ارسال نظر

آخرین اخبار