دبیرکل خانه کارگر عنوان کرد: در نامه‌ای که به معاون اول رئیس جمهور نوشته شده بر اجرای ماده ۱۲ قانون لایحه بودجه مبنی بر افزایش دریافتی همه مستمری‌بگیران تا ۲.۸ میلیون تومان تاکید شده است.

دریافتی همه بازنشستگان تامین اجتماعی به ۲.۸ میلیون تومان می رسد؟

به گزارش گلستان ۲۴؛ مراسم گرامیداشت شهدای هفتم تیر همزمان با سی و نهمین سالگرد این واقعه در مقبره شهدای هفتادو دو تن در بهشت زهرا(س)، برگزار شد.

در این مراسم علیرضا محجوب (دبیرکل خانه کارگر) با اشاره به نقش شهید بهشتی در تجدید حیات خانه کارگر گفت: خانه کارگر از قبل انقلاب وجود داشت، هر چند در مقطعی نام آن را به سازمان کارگران تغییر دادند. بعد انقلاب ۵۷ شهید بهشتی تاکید کردند که این تشکل بار دیگر سازمان‌دهی شده و ادامه حیات پیدا کند.
 
 
 
او ادامه داد: شهید بهشتی حساسیت ویژه‌ای به مسائل کارگری نشان می‌داد و در هر جلسه کارگری که از او دعوت به عمل می‌آمد، حضور می‌یافت. ما به واسطه تاکیدات شهید بهشتی بر تجدید حیات خانه کارگر و همچنین حساسی ویژه ایشان نسبت به مسائل کارگری مدیون او هستیم و امیدواریم توفیق پیدا کنیم راه او و حزب جمهوری اسلامی را ادامه دهیم.
 
 
 
محجوب با بیان اینکه اگر اکنون شهید بهشتی زنده بود مزد و معیشت کارگران را به عنوان یک مطالبه مطرح و دنبال می‌کرد، گفت: ایشان اعتقاد و تاکید ویژه‌ای بر کار جمعی و تشکیلاتی داشت.
 
 
 
او ادامه داد: درباره مسائل کارگری باید به بحث مزد و معیشت این قشر اشاره کنیم. امیدواریم با اجرای آخرین مصوبه شورای عالی کار در مورد دستمزد کارگران، دریافتی آنها به حداقل دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در ماه برسد و این افزایش باید در مورد مستمری‌بگیران تامین اجتماعی هم لحاظ شود.
 
 
 
دبیرکل خانه کارگر با اشاره به نگارش نامه‌ای خطاب به معاون اول رئیس جمهور، گفت: در این نامه که به اسحاق جهانگیری ارسال خواهد شد خواسته‌ایم دولت ماده ۱۲ لایحه بودجه ۹۹ را اجرا کند. بر اساس این ماده قانونی دریافتی هیچ کدام از مستمری‌بگیران صندوق‌های بازنشستگی نباید کمتر از دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان باشد.
 
 
 
او ادامه داد: به نظر ما در حق مستمری‌بگیران تامین اجتماعی کم لطفی شده است. اینکه دولت از منابع دیگر بودجه لازم برای افزایش حقوق مستمری‌بگیران دیگر صندوق‌های بازنشستگی را تامین کرده، اما این اتفاق در مورد بازنشستگان کارگری نیفتاده است، جای گله‌گذاری است.
 
 
 
محجوب با بیان اینکه انتظار می‌رود دولت برای رسیدن دریافتی بازنشستگان تامین اجتماعی به ۲.۸ میلیون تومان از سازمان تامین اجتماعی حمایت کند، گفت: اگر اکنون سازمان مشکل دارد، ما توقع داریم همانطور که بودجه افزایش حقوق مستمری‌بگیران دیگر صندوق‌ها تامین شده، این اتفاق درباره تامین اجتماعی هم بیفتد و لااقل دولت بخشی از بدهی خود به سازمان را برای افزایش دریافتی مستمری‌بگیران بدهد.
 
 
 
او تاکید کرد: اگر امروز شهید بهشتی زنده بود مطالبات کارگران و بازنشستگان را دنبال می‌کرد و ما امیدواریم مسئولان به تاسی از ایشان این مطالبات را جدی بگیرند. منبع/ایلنا

 

ارسال نظر

  • ناشناس
    0

    اگر شریعتمداری ومنتخبش سالاری در تامین اجتماعی بگذارند،چون این دوستان کاربلد نیستند دوست دارند در اذهان مطرح باشند،میسر نیست جز مانع تراشی در جقوق کارگران وبازنشستگان،دلیل کارنابلدی دیگرشان همکاری اینها درخالی کردن صندوق بین نسلی تامین اجتماعی به دولت بجای سرمایه گذاری وایجاد ارزش افزوده، که اگر بلد بودند و انجام میشد، حال به جای مانده صفر
    در صندوق سپرده کارگران و بازنشستگان ( صندوق تامین اجتماعی) می بایست موجودی صندوق چند برابر بدهی ۳۰۰هزار میلیارد تومانی دولت به صندوق می شد.
    که وظیفه نمایندگان مجلس وقوه قضائیه است که ورود کرده ودر این مورد اقدام نماید.

آخرین اخبار