رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبدکاووس از تصویب و پذیرش دانشجو در دو رشته جدید کارشناسی حرفه‌ای برای سال تحصیلی جدید آموزشی ۱۴۰۰- ۹۹ در این واحد دانشگاهی خبر داد.

راه‌اندازی ۲ رشته جدید در دانشگاه آزاد اسلامی گنبد‌کاووس

به گزارش گلستان ۲۴؛ احمد مهرابیان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در گنبد کاووس از تصویب و پذیرش دانشجو در دو رشته جدید کارشناسی حرفه‌ای حقوق- حقوق ثبتی مقطع کارشناسی ناپیوسته و کاردانی حرفه‌ای صنایع‌دستی- فرش دستباف کاردانی ناپیوسته برای سال تحصیلی جدید آموزشی از نیمسال نخست ۹۹ در این واحد دانشگاهی خبر داد.

وی با توجه به رشته‌های موجود در این واحد دانشگاهی از پذیرش رشته‌های جدید کارشناسی حرفه‌ای حقوق-حقوق ثبتی و کاردانی حرفه‌ای صنایع‌دستی-فرش دستباف با توجه به‌نیاز منطقه افزود‌: با تلاش‌ها و خدمات رضایت‌بخش و باکیفیت این واحد دانشگاهی به‌ مردم استان گلستان و شهرستان گنبد‌کاووس پاسخگویی به‌نیاز علاقه‌مندان و تربیت نیروی انسانی متخصص و مورد نیاز همواره از اولویت‌های این واحد دانشگاهی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گنبد کاووس با بیان اینکه تمام رشته‌های آموزشی بر مبنای نیاز جوانان شهرستان مصوب و راه‌اندازی شده است، عنوان کرد: تلاش بر این است تا با فراهم‌کردن شرایط لازم بتوانیم نیروی متخصص و با مهارت کافی را به جامعه تحویل دهیم.

مهرابیان با توجه به رشته جدید فرش دستباف و اینکه مردم شهرستان گنبد‌کاووس از دیرباز با بافت فرش دستباف مخصوص فرش ترکمن عجین شده‌اند، اظهار کرد: فرش دستباف به‌خصوص فرش ترکمن از پیشینه‌ای بلند برخوردار است و خانه‌های این دیار با دار قالی بیگانه نیستند. با توجه به این مهم و پیشینه فرش دستباف در گنبدکاووس، دانشگاه آزاد اسلامی توانست مجوز پذیرش دانشجو در این رشته را در سال جدید تحصیلی ۹۹ کسب کند.

وی با توجه به اینکه نگاه به فرش باید با نیازها و سلایق روز جهان همخوانی داشته باشد، افزود: بدیهی است نگاه علمی به فرش از نظر مواد اولیه، شیوه‌های رنگرزی نقشه و طرح با علم روز می‌تواند اثرات مطلوبی در آینده برای فرش شهرستان، استان و کشور رقم بزند.

این استاد دانشگاه با تأکید بر اینکه گنبد‌کاووس در زمینه فرش دستباف ترکمن شهرتی جهانی دارد، بیان کرد: نیاز است تا برای بقا، حفظ  و نگهداری این هنر اصیل بومی و ملی نگاه کارشناسی را تغییر داد و با راه‌اندازی رشته کارشناسی فرش در دانشگاه آزاد اسلامی گنبد‌کاووس می‌توان زمینه را برای جذب و تربیت نیروهای متخصص و آشنا به مبانی نظری و عملی تسهیل کرد.

مهرابیان ادامه داد: حضور استادان و اعضای هیئت علمی مجرب و  با صلاحیت علمی،  فضاهای آموزشی، آزمایشگاهی، کارگاهی و ورزشی مناسب موجب شده تا دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبد‌کاووس به‌عنوان یکی از اولویت نخست برای ادامه تحصیل جوانان باشد.  

وی افزود:‌ با توجه به پذیرش بدون آزمون رشته‌های این واحد دانشگاهی اکنون بیش از ۹۰ درصد از رشته‌های کاردانی و کار‌شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبد‌کاووس بدون آزمون است و فقط در معدودی از رشته‌ها مانند رشته‌های پرستاری آزمون صورت می‌گیرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبد‌کاووس ادامه داد: داوطلبان رشته‌های بدون آزمون می‌توانند با مراجعه به سامانه www.azmoon.org رشته‌های مورد علاقه خود را در هر گروه آزمایشی انتخاب کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر درباره رشته‌های تحصیلی و ظرفیت‌های علمی ـ تحقیقاتی و امکانات رفاهی واحد گنبد‌کاووس به سایت این دانشگاه به نشانی www.gonbadiau.ac.ir مراجعه یا از طریق شماره تلفن‌های ۰۹۱۱۴۱۰۸۹۴۸ و ۵-۳۳۳۸۹۱۰۲-۰۱۷ با مرکز مشاوره و هدایت تحصیلی دانشگاه تماس بگیرند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار