خواب در زمان مناسب بر عملکرد بهتر بدن و مغز تاثیر مستقیم دارد اما بسیاری از مردم از زمان طلایی برای خوابیدن بی اطلاع هستند.

زمان طلایی برای خواب چه ساعتی است؟

به گزارش گلستان ۲۴؛ مینا سادات آقامیری متخصص اختلال خواب درباره عوارض خواب بیش از اندازه گفت: خواب شبانه یکی ازمهمترین تنظیم کننده‌های سیستم عملکرد بدن است، به طورکلی افرادیکه در طول شبانه روز خواب کافی و راحت را تجربه کنند، عملکرد مغزی آن‌ها به مراتب بهتر از سایر افراد جامعه خواهد بود.

او افزود: بهترین زمان استراحت افراد برای یک خواب شبانه کافی از ساعت ۱۰ شب تا ۶ صبح است، زیرا استراحت در این ساعات می‌تواند در تقویت سیستم قوای مغزی افراد حائز اهمیت باشد، به احتمال بسیار زیاد افرادیکه یک شب خواب کافی را تجربه کرده باشند تا مدت‌ها از آن خواب احساس رضایت دارند، زیرا همیشه انسان پس از یک استراحت و خواب راحت، عملکرد فکری خوبی را نیز تجربه می‌کند، همچنین توصیه می‌شود؛ افرادیکه باید صبح زود فعالیت کاری خود را آغاز کنند در این ساعت از شبانه روز استراحت کنند. زیرا خواب ناکافی می‌تواند همه اندام بدن را تحت الشعاع قرار دهد و عملکرد مغزی را تضعیف کند.
آقامیری گفت:گاهی اوقات خواب زیاد باعث سرد مزاجی افراد می‌شود و این موضوع می‌تواند افسردگی و اختلالات گوارشی پی در پی را برای افراد به همراه داشته باشد.
منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

 

ارسال نظر

آخرین اخبار