نمایندگان مجلس شورای اسلامی مقرر کردند: افرادی که یارانه دریافت نمی‌کنند، می‌توانند درخواست دریافت یارانه کرده و با برقراری آزمون وسع، در صورت مشمول بودن شرایط دریافت یارانه، مجددا یارانه دریافت کنند.

خبر خوش یارانه ای / جاماندگان از دریافت یارانه می‌توانند درخواست مجدد بدهند

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از العالم، نمایندگان در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی با الحاق یک ماده به طرح تامین کالاهای اساسی با ۲۰۲ رأی موافق، ۱۵ رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۴ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند .

 

براساس این پیشنهاد، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف به بررسی اعتراض افرادی که یارانه آنها قطع شده و همچنین برگزاری آزمون وسع برای پرداخت یارانه به آنها شد.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر در مجلس به عنوان پیشنهاددهنده گفت: متاسفانه برخی از افراد مددجوی کمیته امداد هستند، اما به آنها یارانه پرداخت نمی شود و در حالی که حامل های انرژی چندین مرتبه افزایش یافته، اما یارانه ها افزایش نیافته است. در حالی که در زمان پرداخت یارانه، ارزش آن حدود ۱۰ تا ۱۲ دلار بود اما در حال حاضر ارزش آن به ۲ دلار هم نمی رسد.

وی ادامه داد: براساس قانون هدفمندی یارانه ها، یک دوم حاصل از افزایش حامل های انرژی باید به مردم پرداخت شود، اما پرداخت نشده و به طور مداوم با افزایش قیمت خدمات و کالاها مواجهیم و هر دستگاهی قیمت ها را در حوزه خود افزایش می‌دهد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار