رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: گاز واحدهای صنفی در زمستان مشمول قطع گاز نمی‌شود و هم اکنون ۲۰ درصد خبازی‌های استان دوگانه سوز هستند.

گاز واحدهای صنفی در زمستان مشمول قطع گاز نمی‌شود

به گزارش خبرنگار گلستان 24، حسین طلوعیان اظهار کرد: اکثر واحدهای صنعتی گلستان دوگانه سوز بوده و با توجه به پیش بینی شرایط گازی، به همه واحدهای صنعتی اطلاع رسانی شده سوخت کافی ذخیره کنند.

وی افزود: واحدهای پرمصرف مانند سیمان، واحدهای آجری، لبنی، روغن و غیره هم دوگانه سوز شده و بسیاری از آنها به اندازه نیاز خود سوخت ذخیره کرده‌اند.

طلوعیان بیان کرد: به دلیل گران بودن سوخت مازوت، برخی واحدهای آجرپزی ترجیح می‌دهند که هنگام قطعی گاز فعالیت نکنند زیرا سوخت جایگزین مقرون به صرفه نیست.

وی با بیان اینکه واحدهای صنعتی می‌توانند سوخت خود را از شرکت فرآورده‌های نفتی تأمین کنند، گفت: هزار و ۱۶۰ واحد صنعتی در گلستان پروانه بهره برداری داشته که از این تعداد حدود ۹۰۰ واحد فعال است.

طلوعیان ادامه داد: سال گذشته به دلیل افت فشار که منجر به قطعی گاز واحدهای صنعتی شد، مشکلاتی را در واحدهای آجر، سیمان و نیروگاه برق داشتیم.

وی توضیح داد: سوخت به اندازه کافی در کشور وجود دارد اما هر سال در حمل و نقل و ترابری سوخت دچار مشکل می‌شویم.

طلوعیان با بیان اینکه گاز واحدهای صنفی در زمستان مشمول قطع گاز نمی‌شود، افزود: هم اکنون ۲۰ درصد خبازی‌های استان دوگانه سوز بوده و مقرر شده با اعطای تسهیلات در طرح ضربتی این عدد به ۵۰ درصد برسد تا در زمینه تأمین نان مردم مشکلی ایجاد نشود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار