مدیر بنیاد مسکن شهرستان:

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مینودشت و گالیکش گفت: ۲۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در مناطق روستایی این ۲ شهرستان وجود دارد که ۱۰ هزار واحد آن نیازمند مقاوم سازی است.

۱۰ هزار واحد مسکونی روستایی مینودشت و گالیکش غیرمقاوم است

به گزارش گلستان 24، سید قربانعلی میر اظهار کرد: از مجموع واحدهای روستایی مینودشت و گالیکش تاکنون ۱۳ هزار و ۵۹۱ واحد مقاوم سازی شده است و باید به جای واحدهای غیرایمن موجود، خانه‌های محکم و مقاوم ساخته شود.

وی افزود: سهمیه امسال این ۲ شهرستان در طرح‌های مختلف مقام‌سازی هزار و ۱۴۰ واحد است که امیدواریم مردم بتوانند خانه‌های خوب و ایمنی داشته باشند.

مدیر بنیاد مسکن مینودشت و گالیکش ادامه داد: این ۲ شهرستان چهار شهر و چهار بخش به همراه ۱۳۴ روستای بالای ۲۰ خانوار دارند که تاکنون طرح هادی در ۸۴ روستا اجرا شده و در ۲۹ روستا هم در حال اجراست.

میر، زیرسازی و آسفالت، جدول کشی، کانال و دیوار بتنی، کف سازی و محوطه سازی را از مهمترین پروژه‌های اجرایی در طرح هادی برشمرد و گفت: افق ۱۰ ساله طرح هادی در ۸۴ روستای مینودشت و گالیکش به پایان رسیده و نیاز به بازنگری دارد و ایمن سازی ۱۰ روستای در معرض خطر با اعتبار ۹۰ میلیارد ریال هم در مرحله تعیین پیمانکار است.

وی گفت: همچنین حفظ و احیای بافت با ارزش ۲ روستای ساسنگ و قلعه قافه پایین مینودشت در دستورکار قرار دارد و در سفر اسفند پارسال رییس جمهور به گلستان هم ۶۵ میلیارد ریال برای این موضوع اختصاص یافته است.

مدیر بنیاد مسکن مینودشت و گالیکش در خصوص اراضی بنیاد علوی داخل بافت روستایی، بیان کرد: از مجموع ۱۰۵ روستای دارای کد این شهرستان‌ها تا کنون نقشه برداری ۶۵ روستا پایان یافته است و در ۴۰ روستای دیگر همچنان ادامه دارد تا سندهای زمین بعد از احراز به مالکان تحویل شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار