استاندار گلستان:

استاندار گلستان به اشاره به ویژه بینی شهرستان گمیشان در سفر ریاست جمهوری به گلستان گفت که حدود ۱۸هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال با ماهیت خاص در راستای توسعه زیرساخت های این شهرستان مصوب شد.

اختصاص ۱۸هزار میلیارد ریال برای  توسعه زیرساختهای گمیشان

به گزارش گلستان 24، علی محمد زنگانه روز جمعه در نشست با نخبگان، احزاب و فعالان اجتماعی شهرستان گمیشان اظهارداشت: ۵۷۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه و ۴هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال آفرینی در سفر آیت الله رییسی برای این شهرستان مصوب شده است.

وی افزود: ۱۲هزار میلیارد ریال از مجموعه ۱۸ هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال مصوب به توسعه زیرساخت‌های میگو و ماهیان خاویاری این شهرستان اختصاص یافته است.

وی به عنوان نمونه به برخی از اعتبارات تخصیصی اشاره کرد و گفت: برای بهسازی و تکمیل جاده کردکوی، ترکمن، آق قلا،گمیشان اعتبار ۲۰۰ میلیارد، تکمیل پروژه ساخت پاسگاه ۱۵میلیارد، تکمیل مدرسه ۶ کلاسه سیمین شهر ۱۴۰میلیارد، برای هوشمندسازی مدارس و تجهیز سیستم های سرمایشی و گرمایشی ۱۵ میلیارد، بهسازی راه‌های روستایی ۱۵ میلیارد، ایجاد زیرساخت ها در ساحل چارقلی ۱۵میلیارد، توسعه گیاهان دارویی ۱۳ میلیارد، احداث و بهسازی پاسگاه ۸۰ میلیارد، خانه فرهنگ سیمین شهر ۹۰میلیارد، اصلاح شبکه فرسوده برق ۱۵ میلیارد ریال پیش بینی شده است.

زنگانه افزود: تکمیل بیمارستان ۶۴ تختخوابی شهرستان گمیشان با اعتبارات مساوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و وزارت بهداشت اولویت است و در سفر ریاست جمهوری نیز هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال جهت تکمیل آن مصوب شد و در تخصیص اعتبارات انتهای سال ۱۴۰۰ قریب به ۱۵۰ میلیارد ریال به این پروژه تزریق شد.

استاندار ادامه داد: نحوه واگذاری مزارع پرورش میگو با روش های قبلی مورد تایید نیست و اعتراض مردم بجاست و باید به نحوی عمل کنیم که اولویت اول ، دوم و سوم واگذاری مزارع پرورش میگو به مردم و شرکتهای تعاونی محلی باشد و نحوه واگذاری نباید به نام مردم گمیشان و به کام دیگران صورت پذیرد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار