رییس اداره زکات کمیته امداد گلستان :

رییس اداره زکات کمیته امداد گلستان گفت: همایش هزار نفری عاملان تبلیغ و مودیان زکات استان با حضور رییس کمیته امداد و رییس شورای زکات کشور پنجشنبه هفته جاری در گرگان برگزار می‌شود.

بر گزاری همایش هزار نفره مبلغان زکات در گرگان

به گزارش گلستان 24، حجت الاسلام امین هلاکو اظهار کرد: سال قبل ۸۷۰ میلیارد ریال زکات در گلستان جمع آوری شد که ۸۲۰ میلیارد ریال از این مبلغ برای بیش از ۳۶۰ هزار خانوار محروم استان هزینه گردید.

به گفته وی بقیه زکات جمع آوری شده گلستان در حوزه طرح های عمرانی از جمله ساخت ۱۰ باب مسجد، دو واحد خانه عالم، یک حوزه علمیه و یک غسالخانه هزینه شد.

حجت الاسلام هلاکو خاطر نشان کرد: مبالغ اعلام شده زکات گلستان بیشتر به صورت کالایی و بخشی نیز نقدی است که برابر دستورالعمل و قوانین شورای زکات (مصوب مجلس شورای اسلامی) با نظارت امام جمعه و کمیته امداد حضرت امام (ره) در مناطق جمع‌آوری شده هزینه می‌شود.

وی ادامه داد: در گلستان که جزو سه استان برتر کشور در پرداخت زکات به شمار می رود، هزار و ۴۵۰ عامل افتخاری و هزار و ۸۰ مبلغ در حوزه جمع آوری و ترویج فرهنگ زکات در میان اقشار جامعه فعالیت دارند.

رییس اداره زکات کمیته امداد حضرت امام (ره) گلستان پیش‌بینی کرد مردم این استان در پایان فصل برداشت محصول هزار میلیارد ریال زکات پرداخت کنند.

به گفته وی فعالیت جمع آوری زکات گندم و جو در گلستان از خرداد آغاز شده و تا مهرماه ادامه دارد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار