مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) گلستان گفت:

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) گلستان گفت:اعتبار پیش بینی شده امسال برای کمک به درمان سوء تغذیه کودکان و زنان باردار و مادران شیرده گلستانی ۴۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال است.

بیش از ۴۴ میلیارد ریال هزینه  برای کمک به رفع سوء تغذیه کودکان و مادران نیازمند

به گزارش گلستان 24،  عیسی بابایی اظهار کرد: ۲ هزار و ۸۰۰ زن باردار، مادر شیرده و کودک مبتلا به سوء تغذیه ساکن استان از خدمات ماهیانه این نهاد در راستای بهبود تغذیه برخوردار می‌شوند که هزار نفر از آنان، کودکان زیر پنج سال هستند. 

وی  افزود: اعتبار پیش بینی شده امسال برای کمک به درمان سوء تغذیه کودکان و زنان باردار و مادران شیرده گلستانی ۴۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) گلستان گفت:هدف از اجرای این طرح حمایت از کودکان مبتلا به سوء تغذیه، زنان باردار و مادران شیرده، ارتقا و توسعه وضعیت تغذیه این افراد است.

بابایی افزود: حمایت از زنان باردار از ماه چهارم بارداری شروع شده و تا ماه ششم شیرخوارگی با تامین ۱۲ سبد کالا، کودکان زیر یک سال تا ۱۸ ماه و کودکان بالای ۲ سال تا ۱۲ ماه از این خدمات بهره مند می شوند.

وی اظهار داشت: کودکان دچار سوءتغذیه توسط مراکز بهداشت و درمان شهرهای گلستان شناسایی شده و پس از معرفی به کمیته امداد از خدماتی مانند کارت ماهیانه سبد غذایی استفاده خواهند کرد.

مطابق گزارش اداره کل کمیته امداد گلستان، این نهاد ۷۹ هزار خانوار با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت را زیر پوشش خدمات خود دارد.

گلستان یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت متشکل از اقوام و مذاهب مختلف در ۳۴ نقطه شهری و هزار و ۷۵ روستا دارد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار